راه هایی برای افزایش دوام باتری

با توجه به نکات بسیار ساده ای که در ذیل آمده می توانید دوام باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید و نیز می تواند کمک به آموزش تعمیرات لپ تاپ شما ارائه هد.

1. از روش شارژ مناسب برای لپ تاپ خود استفاده کنید. فقط از کابل شارژی استفاده کنید که هنگام خرید لپ تاپ با آن همراه بوده است و یا اگر کابل شارژ دیگری نیاز دارید حتماً آن را فقط از نمایندگی های مجاز خریداری نمایید.

2. هنگامیکه از باتری استفاده نمی کنید از روش مناسب نگهداری مربوط به باتری مورد نظر استفاده کنید. باتری را زیر نور مستقیم قرار ندهید و در ضمن آن را در دمایی با حرارت بالا نیز نگذارید.

3. از برنامه مدیریت انرژی لپ تاپ استفاده کنید. هنگامیکه برنامه مذکور را به کار ببرید، سرعت پردازشگر متناسب با کاری که لپ تاپ انجام می دهید تنظیم می شود.

4. باتری هایی را بخرید که پردازشگرهای داخلی دارند مثل باتری های Li-ion

5. اگر قصد دارید مدت طولانی از لپ تاپ خود استفاده نکنید حتماً تمام شارژ باتری را خالی کنید.


استفاده از حالت Sleep

Sleep یکی از حالت هایی است که به کمک آن می توان سطح مصرف انرژی در لپ تاپ را کم کرد. در این حالت صفحه نمایش خاموش می شود اما قسمت های دیگر لپ تاپ روشن خواهند بود و تمامی برنامه ها هم باز باقی می مانند. اگر برنامه ای ذخیره نشده باشد و اتفاقی برای لپ تاپ رخ دهد برنامه ذخیره شده از دست خواهد رفت. هنگامی که لپ تاپ را در حالت Sleep قرار می دهید کارکردن مجدد با لپ تاپ آسان خواهد بود چون سرعت شروع کار مجدد لپ تاپ 10 برابر سریعتر از زمانی خواهد بود که لپ تاپ را روشن می کنید.

تفاوت نوت بوک با لپ تاپ؟

نوت بوک و لپ تاپ برای طبقه بندی و کلاس بندی کردن کامپیوتر های شخصی کم حجم و قابل حمل استفاده شده که نام گذاری صد درصد این دو را از هم تفکیک می کند و نوعی استاندارد ساخت هم محسوب میشود که سازنده را مجبور می کند تا در ساخت دستگاه بعد از تولید برای نام گذاری از آن استفاده کند.

کامپیوتر شخصی که در رده خود به شدت سبک وزن باشد و وزن آنها فراتر از 6 پاند نرود و به قدری کوچک باشد که در کیفی که برای مدارک و اسناد ساخته میشود به راحتی جا شود نوت بوک می گویند. کامپیوتر های نوت بوک از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند که بتوانند دارای یک پنل باریک و کوچک و کم حجم باشند به همراه یک صفحه کوچک و کم حجم که هم وزن کمتری داشته باشد هم حجم کمتری. باتری های نوت بوک قابلیتی دارند که در هر زمانی بخواهید می توانید آنها را بیرون بیاورید و برای چند ساعتی شارژ مجدد کنید. و به کامپیوتر های شخصی و قابل حملی که بتوان آن را در محیط و محل کار جای داد و به راحتی جابجا کرد و وزن آن از 6 پاند بیشتر باشد و دیسپلی آن هم کلفت تر و بزرگتر باشد و در تولید فلت ها و پنل ها اندازه اهمیت زیادی نداشته باشد لپ تاپ می گویند. ناگفته نماند که لپ تاپ ها ساخته شده اند تا جایگزین PC ها بشوند و بروی میز خانه ها بیایند. ولی بطور کلی از این موضوعات که بگذریم فعلا در بازار ایران به کامپیوتر پرتابل هم بنام نوت بوک و هم لپ تاپ اطلاق می شود. بطوریکه لفظ لپ تاپ بیشتر جا افتاده و معمولا به نوت بوک، لپ تاپ میگویند.