پیامهای خطا در پرینتر

در زیر نکاتی برای آموزش تعمیرات پرینتر ارائه می دهد. پیامهای خطا چاپ به دو گروه اصلی تقسیم می شوند : عمومی و خاص مدل . اگر پیامهای خطائی که مشاهده می کنید در فهرست زیر قرار ندارد ، احتمالاً مخصوص چاپگر مورد استفاده شما است . با استفاده از متن دقیق پیام خطائی که مشاهده می کنید (بعنوان رشته جستجو) به جستجوی پایگاه اطلاعاتی مایکروسافت پرداخته و یا با تولید کننده چاپگرتان تماس بگیرید . پیامهای خطای عمومی چاپ در ویندوز XP نسبتاً نامتداول هستند ، با اینحال ممکن است با یکی از مواردی که در اینجا به آنها اشاره می کنیم مواجه شوید :

Device Is Not Ready : این پیام نشان میدهد که از نظر ویندوز ، چاپگر شما برای دریافت داده ها آمادگی ندارد . کابل تغذیه و کلید Power چاپگر خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که روشن و Online است . اگر از یک چاپگر شبکه استفاده می کنید ، مطمئن شوید که ارتباط شبکه برقرار است و شما مجوزهای مقتضی جهت چاپ را در اختیار دارید .

Incompatible Print Driver : شما در صورتی این پیام خطا را مشاهده خواهید کرد که از سیستم عامل خود را از یک نسخه قبلی به ویندوز XP ارتقاء داده باشید که در نتیجه ، درایورهای موجود با آن سازگار نخواهند بود . برای دریافت درایورهای مخصوص ویندوز XP به سایت وب تولید کننده چاپگر خود مراجعه کنید . پس از بارگذاری فایلهای مربوطه ، چاپگر خود را همانطور که قبلاً توضیح دادیم حذف نموده ، آن را مجدداً نصب کرده و فایلهای جدید را در طول فرآیند نصب در اختیار ویندوز قرار دهید .

Out Of Resources : این پیام نشان می دهد که شما به اندازه کافی حافظه RAM و یا فضای آزاد درایو دیسک سخت در اختیار ندارید . برنامه هائی که باز هستند را ببندید ، مقداری از فضای دیسک سخت خود را آزاد کنید و سپس مجدداً برای چاپ تلاش نمائید .

کلام آخر

راه حلهائی که ما در این مقاله به آنها اشاره کردیم معمولاً تا 95 درصد از مشکلات چاپگرها را برطرف می کنند . اگر این اقدامات موفقیت آمیز نبودند . سعی کنید از چاپگر خود بر روی یک PC دیگر استفاده نمائید . اگر به این ترتیب توانستید مشکل را برطرف کنید ، احتمالاً باید به فکر نصب مجدد ویندوز بر روی کامپیوتر خود باشید .