خرابی فن های کیس کامپیوتر

همچنين بهترين وقت براي بررسي فن‌هاي كيس همين موقع است و شما بايد نسبت به عملكرد صحيح فن‌هاي درون كيس يقين حاصل كنيد. اين فن‌ها بايد به درستي كار كنند تا جريان هواي گرم درون كيس را به بيرون انتقال داده و آن را خنك كنند. وقتي كيس را تميز كرديد، كابل‌هاي فن را پاك كرده و آن را به پريز برق بزنيد، سپس كامپيوتر را در حالي كه صفحات جانبي كيس را نبسته‌ايد، روشن كنيد. به صداي فن گوش كرده و به آن نگاه كنيد تا يقين حاصل كنيد كه به آرامي و نرمي كار مي‌كند. آموزش تعميرات کامپيوتر


عيب يابي كارت صدا
در تاپيک آموزش سخت افزار در تالار سخت افزار و الکترونيک اين مطلب را نوشتم در اينجا هم مي نويسم تا بحث تکميل شود:

- اگر پس از نصب يك كارت صداي جديد در بعضي برنامه ها دچار مشكل صدا شويد، بايد تنظيم هاي برنامه ها را از نو تعيين كنيد. لازم است بعضي برنامه ها را دوباره نصب نمود تا با كارت جديد كار كند.

- اگر در بعضي برنامه ها صدا وجود دارد ولي هماهنگ با اعمال روي صفحه نيست لازم است برنامه هاي ديگر را ببنديد تا برنامه در حال اجرا بتواند بر همه منابع دسترسي پيدا كند.

- گاهي اوقات صداي خش خش و يا وزوز از بلندگو پخش مي شود دليل آن مزاحمت كارت هاي جانبي ديگر مي باشد. در اين صورت لازم است جاي شكاف كارت صوتي را عوض كرد. اگر باز هم اشكال رفع نشد بايد كابل هاي برق نزديك به كارت صوتي را از آن دور كرد.

- اگر صدايي از بلندگوهاي رايانه به گوش نمي رسد اعمال زير را انجام دهيد:
* محل اتصال بلندگو به منبع تغذيه چك كنيد.
* پيچ تنظيم بلندي صدا را تنظيم نماييد.
* سيم اتصال بلندگو به كارت را چك كنيد.
* صدا را در برنامه هاي نصاب بررسي نماييد.
* برنامه راه انداز كارت صوتي را دوباره نصب كنيد. 

لوازم جانبی خودرو