نحوه تشخیص ایراد سخت افزاری گوشی از طریق جریان کشی

نحوه تشخیص ایراد سخت افزاری گوشی از طریق جریان کشیبسیاری از تعمیرکاران موبایل و تبلت هنگام تعمیر گوشی به جریان کشی دیوایس دقت می کنند و با استفاده از علائم موجود و مقدار جریان کشی ، سخت افزار معیوب را تشخیص می دهند . برای تشخیص جریان کشی شما به دستگاه منبع تغذیه دیجیتالی نیاز دارید . در ادامه با ما همراه باشید تا نکات ریز تعمیراتی را در اختیارتان قرار دهیم …
جریان کشی در گوشی های خاموش
جریان کشی در گوشی های خاموش به سه دسته تقسیم می شوند
حالت بدون جریان کشی
حالت جریان کشی زیر0.10 امپر
حالت جریان کشی بالا


حالت بدون جریان کشی :
1 – قطع بودن مسیر کانکتور باطری تا آی سی تغذیه . شارژر را به گوشی وصل کنید اگر گوشی شارژ میشود وlcd نشانگر شارژ را نشان میدهد ابتدا کلید پاور را تست کنید سپس مسیر کلید پاور تا ای سی پاور که همان power on x میباشد را کاملا بررسی نمائید و بوسیله مولتی متر ولتاژ ان تست گردد.
2 – شارژر را به گوشی وصل کنید اگر گوشی شارژ نکند و ولتاژ خروجی سر کانکتور باطری صفر باشد ابتدا پایه های کانکتور باطری را از لحاظ قعطی بررسی کنید سپس مسیر کانکتور باطری تا ای سی تغذیه را تست کنید در صورت سالم بودن مسیر ای سی تغذیه را ریبال کرده در نهایت تعویض کنید.3 – نرسیدن ولتاژ مورد نیاز 2.8v یا 2.5v ( بسته به مدل گوشی) به کریستال اصلی که توسط ایسی تغذیه تامین میگردد.
4 – خرابی کریستال اصلی.( اگر کریستال اصلی اتصال کوتاه باشد ولتاژ 2.8v و یا 2.5v از ای سی تغذیه صفر میشود )
برای ازمایش کردن ولتاژ کریستال اصلی به محض فشردن کلید پاور باید 2.8v یا 2.5v سر ورودی کریستال حتی برای چند لحظه هم که شده باشد, در غیر این صورت ایسی تغذیه خراب است. آموزش تعمیر موبایل
البته بهترین گزینه جهت تست کریستال اصلی استفاده از اسیلسکوپ میباشد.
فرکانس خروجی کریستال اصلی بسته به مدل گوشی ( 13mhz – 26mhz – 38.4mhz) متفاوت میباشد.
نکته :
در سری Dct-4 جریان صفر در بعضی گوشی ها می تواند بدلیل مشکل نرم افزاری باشد.مثل 1100-2600
– جهت اطمینان شارژر را به گوشی وصل کنید اگر گوشی شارژ کرد و لی علامت شارژ را نشان نداد , در این مرحله عیب نرم افزاری میباشد و گوشی را باید فلش نمود.
-البته شارژ بدون علامت شارژ میتواند سخت افزاری هم باشد