آشنایی با شبکه 5G در موبایل

آموزش تعمیرات موبایل - شبکه 4G گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است و این تکنولوژی از سال 2009 شروع به کار کرده است. امروزه صحبت از تکنولوژی جدیدتری برای شبکه های موبایل است که با نام 5G معرفی شده است. در ادامه درباره شبکه های 5G بیشتر توضیح خواهیم داد.

اصطلاح 5G به نسل بعدی شبکه تلفن همراه دلالت میکند. از زمانی که شبکه 4G گستره زیادی از نواحی را پوشش میداد، شاهد پیدایش شبکه‌ های LTE ، LTE پیشرفته و XLTE اپراتور Verizon بوده‌ایم که پهنای باند وسیعی را دارا هستند.

هسته شکل‌ گیری تمام این پیشرفت‌ ها یکی بوده و زیر چتر حمایت 4G ساخته‌شده است. 5G به‌ عنوان جانشین واقعی 4G شناخته‌ شده و در مجموعه‌ای به‌ مراتب متفاوت‌تر از شبکه‌های امروزی عرضه خواهد شد.

دانستن تفاوت‌ های بین این شبکه‌ ها ضروری است، چرا که عملکرد گوشی شما بسیار به کانکشنی که انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد و اهمیت آن فراتر از علامتی است که به‌ عنوان نماد برقراری اتصال در بالای سمت راست صفحه‌ نمایش گوشی شما ظاهر میشود.

مهاجرت از 3G به 4G باعث ایجاد یک جهش بزرگ در راستای بهبود سرعت دانلود شد. در صورتی‌ که قبل از آن استفاده از خدمات آنلاین سرویس‌ هایی مثل Netflix با 3G تقریبا غیرممکن بود. این ‌یکی از مواردی است که لزوم مهاجرت به 4G را برای کاربران مطرح میکند.
منبع: سرزمین دانلود