حل مشکل کرش کردن کروم در ویندوز ۸ ( حالت مترو )

اگر يکي از کاربران گوگل کروم باشيد و حتما مي دانيد که در ويندوز ? قابليت استفاده از اين مرورگر در حالت مترو نيز وجود دارد . براي انجام اين کار کافيست به منوي اصلي گوگل کروم را باز کرده و گزينه Relaunch chrome in windows 8 mode را کليک کنيد تا مرورگر در حالت مترو باز شود . همچنين نگران تب هاي باز خود نيز نباشيد .

چون تمام تب ها در حالت مترو دوباره باز خواهند شد . کار کردن با هر برنامه اي در حالت مترو مسلما يک تجربه جالب و جديد است . اما متاسفانه برخي کاربران مي گويند که مرورگر کروم در حالت مترو دچار گيرها و کرش هايي مي شود که در واقعا مشکل آفرين هستند . قضيه هنگامي بدتر مي شود که به هنگام کليک روي نسخه دسکتاپي کروم نيز ، به حالت مترو خواهيد رفت و اين مشکل دوباره بوجود مي آيد .

اگر شما هم چنين مشکلي را مرورگر کروم در حالت مترو داريد ، بهتر است راه حل زير را امتحان کنيد . چون بيش از يک دقيقه وقت شما را نخواهد گرفت .

براي انجام اين کار بايد از تغييراتي در رجيستري ويندوز بوجود بياوريد . پيشنهاد مي شود که قبل از ايجاد هر گونه تغيير ، يک پشتيبان از رجيستري خود تهيه کنيد . براي شروع دکمه استارت را از کيبرد خود بفشاريد و عبارت regedit را تايپ کنيد . از بين نتايج بدست آمده ، آيتم regedit.exe را انتخاب کنيد . پس از باز شدن رجيستري ، ابتدا منوي File را باز کرده و گزينه Export را انتخاب کنيد . سپس فايل پشتيبان را در جايي از هاردديسک خود ذخيره کنيد .

اکنون نوبت به انجام تغييرات است . بنابراين مسير زير را طي کنيد :
HKEY_CURRENT_USERSoftwareGoogleChromeMetro

در بخش سمت راست ، آيتمي با عنوان launch_mode خواهيد ديد که مقدار پيشفرض آن ? است . با دوبار کليک روي آن مي توانيد مقدار پيشفرض را ويرايش کنيد . براي اينکه بتوانيد دوباره از حالت دسکتاپي کروم استفاده کنيد ، بايد مقدار پيشفرض را به ? تغيير دهيد . خيلي راحت ? را درون باکس ظاهر شده تايپ کرده و ok کنيد .آموزش تعمير کامپيوتر


توجه داشته باشيد که با استفاده از اين روش ، تنها حالت دسکتاپي کروم بدون مشکل اجرا مي شود . براي حل شدن نسخه متروي کروم بايد منتظر بروز رساني از طرف گوگل باشيم . 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ