دلیل شارژ نشدن تبلت ها و گوشی ها بدون آب خوردگی و ضربه خوردگی

گاهی اوقات تبلت ها و گوشی ها دارای باتری های بزرگ ( بالای 2000 میلی آمپر) بدون آب خوردگی و صدمه دیدن دیگر شارژ نمی شوند و به اصطلاح باطری گوشی می خوابد. این مسئله و راه های برطرف کردن آن جزء آموزش تخصصی تبلت است اما ما در اینجا بطور فشرده سعی می کنیم تا بصورت کلی آنرا برایتان شرح دهیم. برای عده زیادی این اتفاق افتاده است که فرضا برای یک مدت کوتاهی شاید چند روز از گوشی یا تبلت خود استفاده نکرده اند و یا در هنگام شارژ شدن دستگاه از آن استفاده کرده اند بدلیل اینکه مقدار جریان کشی ای که گوشی برای کار کردن مصرف می کند از مقدار شدت جریانی که شارژر در حال شارژ شدن باطری است و نهایتا خروجی دارد بیشتر می باشد طی چند بار این اتفاق باعث کاهش توان سلول باطری برای ذخیره نیرو می شود. آموزش تعمیرات موبایل
این عوامل باعث کامل خالی شدن باطری می شوند
بسیاری از کاربران بعد از اینکه باتری دستگاهشان بطور کامل خالی شده و دیگر شارژ نمی شود،دستگاه خود را به تعمیرگاه های موبایل برده و دلیل خاموش شدن دستگاه را هم نمی دانند فقط مطمئن هستند که نه آب خورده و نه ضربه دیده است.

و می گویند که گوشی یا تبلت خود به خود خاموش شده است و یا تا دیشب در حال کار کردن با دستگاه بوده ولی صبح دیگر روشن نشده
تعمیر کاران ممکن است با شک دادن باطری آن را احیا کنند و هزینه شک دادن را با شما حساب می کنند و یا ممکن است باطری شما شک را هم نگیرد فرد در این موقع مجبور به خرید یک باطری نو می شود .