آموزش نکات مختلف کامپیوتر

آموزش تعمير کامپيوتر -در اينجا مي خواهم آموزش کامپيوتر را شروع کنم و به صورت قدم به قدم همه چيز را توضيح بدهم. از مقدمات و کار با کليد ها و موس تا خود کامپيوتر. سعي خواهم کرد مطالب هر پست تا آنجايي که مي توانم مستقل باشد و در لابلاي نوشته ها نکات جالب و نکته هاي آموزشي کامپيوتر را خواهم گنجاند.
اينها همه به درد افرادي مي خورد که کاميپوتر بلد نيستند و مي خواهند با کامپيوتر آشنا بشوند و ياد بگيرند و هم به درد کساني مي خورد که با کامپيوتر آشنا هستند و مسلط مي باشند و مي خواهند نکات خاصي را ياد بگيرند که ممکن است بلد نباشند و در بعضي مواقع به درد مي خورد. ضمنا مي دانم که در بخش هاي مختلف سايت ميکرورايانه مطالب زيادي در اين زمينه است ولي جاي اين تاپيک خالي است. مطالبي که مي خواهم اينجا پست کنم با توجه به جستجوهايي که کاربران اينترنت انجام مي دهند خواهد بود که از طرف مدير سايت در اختيار من گذاشته شده است.

اولين مطلب استفاده از کيبورد به جاي موس است:
با بهره گيري از اين آموزش جالب مي توانيد بدون نياز به برنامه خاصي و تنها از طريق کيبورد کامپيوترتان ، نشانگر موس موجود در صفحه مانيتور را جابجا نماييد. اين آموزش زماني بسيار مورد استفاده قرار ميگرد که نتوانيدبه هر دليلي از موس تان استفاده کنيد. آن وقت است که کيبوردتان جور موس را ميکشد!
بدين منظور: کافي است دکمه هاي Shift و Alt را که در سمت چپ کيبورد قرار دارند را به همراه دکمه Num Lock بزنيد و سپس پنجره ي باز ميشود بر روي OK کليک کنيد. حال ميتوانيد با استفاده از دکمه هاي 2 ,4 , 6 , 8 سمت راست کيبورد موس را هدايت کنيد و با کليد پنج يا اينتر برنامه ها را باز نماييد و يا به داخل لينکها برويد.
منبع: ميکرو رايانه