آموزش نکات مختلف کامپیوتر

آموزش تعمیر کامپیوتر -در اینجا می خواهم آموزش کامپیوتر را شروع کنم و به صورت قدم به قدم همه چیز را توضیح بدهم. از مقدمات و کار با کلید ها و موس تا خود کامپیوتر. سعی خواهم کرد مطالب هر پست تا آنجایی که می توانم مستقل باشد و در لابلای نوشته ها نکات جالب و نکته های آموزشی کامپیوتر را خواهم گنجاند.
اینها همه به درد افرادی می خورد که کامیپوتر بلد نیستند و می خواهند با کامپیوتر آشنا بشوند و یاد بگیرند و هم به درد کسانی می خورد که با کامپیوتر آشنا هستند و مسلط می باشند و می خواهند نکات خاصی را یاد بگیرند که ممکن است بلد نباشند و در بعضی مواقع به درد می خورد. ضمنا می دانم که در بخش های مختلف سایت میکرورایانه مطالب زیادی در این زمینه است ولی جای این تاپیک خالی است. مطالبی که می خواهم اینجا پست کنم با توجه به جستجوهایی که کاربران اینترنت انجام می دهند خواهد بود که از طرف مدیر سایت در اختیار من گذاشته شده است.

اولین مطلب استفاده از کیبورد به جای موس است:
با بهره گیری از این آموزش جالب می توانید بدون نیاز به برنامه خاصی و تنها از طریق کیبورد کامپیوترتان ، نشانگر موس موجود در صفحه مانیتور را جابجا نمایید. این آموزش زمانی بسیار مورد استفاده قرار میگرد که نتوانیدبه هر دلیلی از موس تان استفاده کنید. آن وقت است که کیبوردتان جور موس را میکشد!
بدین منظور: کافی است دکمه های Shift و Alt را که در سمت چپ کیبورد قرار دارند را به همراه دکمه Num Lock بزنید و سپس پنجره ی باز میشود بر روی OK کلیک کنید. حال میتوانید با استفاده از دکمه های 2 ,4 , 6 , 8 سمت راست کیبورد موس را هدایت کنید و با کلید پنج یا اینتر برنامه ها را باز نمایید و یا به داخل لینکها بروید.
منبع: میکرو رایانه