در انتخاب دی وی آر دوربین مداربسته به این نکات توجه کنید

تعداد کانال های ورودی : تعداد کانال های ورودی معمولا 4،8،16،32 کانال می باشد . برای نصب DVR باید به تعداد دوربین ها توجه کرد و امکان افزایش دوربینها در آینده را در نظر گرفت . به طور معمول دی وی آرها را به گونه ای انتخاب می کنند که تعداد ورودی های آن بیشتر از تعداد دوربینهای نصب شده باشد.
چگونگی نمایش تصویرها : دی وی آرها با توجه به مدل و تعداد کانال هایشان روش های متفاوتی برای نمایش تصویر دارند مثلا دی وی آر 4 کاناله ، تصاویر را در ابعاد دودر دو نشان می دهد . دی وی آر 8 کاناله تصاویر را در ابعاد چهار در چهار نشان می دهد. اگر می خواهید از یک دی وی آر 1 کاناله برای ضبط و نمایش چند دوربین استفاده کنید باید از یک سوئیچر و کواد یا مولتی پلکسر هم استفاده کنید.
مدت زمان ضبط : این مورد به ظرفیت هارد دیکسهای نصب شده در دی وی آر بستگی دارد . بعضی دی وی آرها پس از پر شدن ظرفیت هارد ، روی داده های اولیه ضبط می کنند و این قابلیت را دارند که طوری تنظیم شوند که پس از پر شدن ظرفیت هارد اخطار دهند.
حداکثر تعداد فریم : می توان با مدت زمان ضبط مورد نظر ، تعداد فریم های تصویر را انتخاب کرد
موشن دیتکشن ( تشخیص حرکت ) : با این مورد می توان تصاویری را ضبط کرد که حرکت در آنها وجود دارد. همچنین می توان تعیین کرد که تا چند ثانیه قبل و بعد از حرکت را ضبط شوند.
تنظیم و مشاهده کردن از راه دور : اگر دی وی آرها امکان اتصال به رایانه را داشته باشند می توان با یک سرور و اتصال به LAN از طریق شبکه اینترنت ، تصاویر دوربین ها را مشاهده کرد .
این مطلب نکاتی در مورد آموزش تعمیرات دی وی آر ارائه می‌دهد و می‌تواند کمک به آموزش تعمیرات آن بکند.