مقایسه HD-CVI و HD-SDI

مهم ترین تفاوت میان این دو تکنولوژی ، انتقال در فواصل طولانی تر است. به طوری که هر دوی این تکنولوژی قادر به انتقال تصاویر 1080P و 720P اچ د ی هستند اما HD-CVI یک مزیت و تفاوت فاحش دیگری با HD-CVI در انتقال داده دارد.
تکنولوژی HD-CVI قادر به انتقال تصویر در فاصله 100 متر است در حالی که HD-CVI قادر است در حداقل 500 متر با استفاده از کابل 75-3 و بدون کم ترین آسیب به میزان سیگنال تصویر را با کیفیت بالایی انتقال دهد.
تفاوت دیگری که بین این دو تکنولوژی وجود دارد قابلیت Anti-Interface در این دو سیستم است . هنگامی که HD-SDI درفضای با فرکانس بالا قرار میگیرد کاملا ضعیف عمل می کند و خطای میزان بیت بالا می رود درحالی که HD-CVI، از تکنولوژی مدولاسیون (تلفیق ) فرکانس پائین استفاده می کند واین امر از افزایش تشعشعات الکترکی با فرکانس بالا جلوگیری می کند در نتیجه کیفیت تصویر در هنگام انتقال افزایش می یابد.

مزایای مهم تکنولوژی HD-CVI
هزینه کم تر
برخلاف HD-SDI که هزینه زیادی را در نصب و کابل کشی بر کاربر تحمیل می کنند ، تکنولوژی HD-CVI ، از وسایل مشابه در راه حل های آنالوگ استفاده می کند که تاحد زیادی هزینه سربار را کاهش می دهد و راحت تر است.

کنترل هوشمند
به دلیل اینکه HD-CVI چند سیگنال را از طریق یک کابل انتقال می دهد، هر دو صدا و تصویر همچنین کنترل انتقال سیگنال معکوس را همزمان انجام می دهد که کار نصب را ساده تر می کند.
با توجه به مزایایی که این سیستم در مقابل HD-SDI ارائه می دهد ، به نظر می رسد بتواند راه پیشرفت را سریع تر طی نماید و در فضای بازار سیستم های نظارت تصویری قرار بگیرد.
همچنین کاربران نیز به دلایل زیادی از جمله هزینه بسیار پائین آن ، تمایل بیش تری برای استفاده از این تکنولوژی در سیستم های نظارتی خود خواهند داشت. این مطلب نکاتی در مورد آموزش تعمیرات دی وی آر ارائه می‌دهد و می‌تواند کمک به آموزش تعمیرات آن بکند.