جستجو بر اساس عکس در گوگل

آموزش تعمیرات کامپیوتر - در این پست به معرفی یکی از امکانات جالب و کاربردی جستجوگر محبوب گوگل میپردازیم که به شما امکان جستجو بر مبنای عکس یا تصویر را میدهد، از این امکان گوگل میتوانید برای پیدا کردن تصاویر مشابه به تصویری که در کامپیوتر خود دارید و یا برای این که بتوانید صاحب اصلی عکسی را بشناسید استفاده کنید البته به شرط آن که صاحب عکس مورد نظر شما شخص معروف یا نسبتا مشهوری باشد، در ادامه مطلب به معرفی این امکان کاربردی گوگل میپردازیم.
طبق معمول برای جستجو باید سایت گوگل را باز کنید و از آنجایی که قرار است برای جستجو از عکس استفاده کنید در زیر کادر جستجو روی لینک image یا اگر از گوگل فارسی استفاده میکنید روی تصاویر کلیک کنید.

مطابق شکل زیر آیکون دوربین را کنار کادر تایپ خواهید دید، روی آن کلیک کنید.
در کادری که باز شده است میتوانید آدرس اینترنتی تصویر مورد نظرتان را وارد کنید تا گوگل بر اساس آدرس تصویر جستجو را آغاز کند
اگر تصویر مورد نظرتان را در حافظه کامپیوتر یا موبایل خود دارید مطابق شکل زیر آپلود تصویر را کلیک کرده و با جستجو در حافظه کامپیوتر تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کمی منتظر بمانید تا عملیات آپلود تصویر و جستجو پایان یابد
گوگل عزیز تصاویر مشابه تصویر شما را جستجو کرده و نزدیک ترین حدس در مورد هویت تصویر و همینطور لینک صفحات شامل آن تصویر را تقدیم حضورتان میکند
منبع: اموزش کامپیوتر