تنظیمات مودم tp link مدل TD-W8151N

آموزش تعمیرات کامپیوتر - مودم TP-LINK TD-W8151N یکی از پر فروش ترین مودم های بازار می باشد که با دارا بودن تنها یک پورت شبکه که امکان اتصال یک سیستم از طریق کابل LAN را مهیا میکند و با استفاده از یک عدد آنتن وایرلس قیمت بسیار پایین تری نسبت به مدل های دوآنتن و حتی چهارپورت دارد و از همین رو مورد اقبال کاربران قرار گرفته است.

قابل توجه می باشد که تنظیمات مودم tp link در اکثر مدل ها کاملا مشابه یکدیگر می باشد و شما با استفاده از همین آموزش میتوانید مدل های دیگر مودم های TP-LINK نظیر , TD-W8901N , TD-W8960N TD-W8968, TD-W8950N, TD-W8961N و حتی TD-W8980 یا TD-VG3631 را کانفیگ نمایید و از قابلیت های آن استفاده نمایید.
برای شروع تنظیمات مودم tp link به مانند اکثر مودم های موجود در بازار آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در آدرس بار مرورگر خود تایپ نمایید و اینتر کنید، مشاهده میکنید که کادر نام کاربری و پسورد ظاهر میشود، هر دو فیلد را با کلمه Log In تکمیل نمایید و روی ok کلیک کنید.

کانفیگ مودم ADSL
ورود به صفحه تنظیمات مودم ADSL

صفحه تنظیمات مودم های TP-Link شبیه به شکل زیر خواهد بود، برای شروع تنظیمات روی زبانه Quick Start و سپس روی کلید RUN WIZARD کلیک نمایید.

در صفحه اول یک راهنمایی کلی از مراحل انجام کانفیگ را خواهید دید و قادر به تغییر گزینه ای نخواهید بود پس روی کلید NEXT کلیک کنید.
صفحه بعدی نیز ساعت پیش فرض منطقه جغرافیایی شما را نشان میدهد که نیازی به تغییر ندارد و کافیست روی NEXT کلیک نمایید تا مراحل بعد را مشاهده نمایید.
در صفحه بعد نوع ارتباط خود را تایین مینمایید به این ترتیب که میخواهید اتصال شما به اینترنت در مودم و به صورت اتوماتیک تعریف شود و یا میخواهید فقط روی یک سیستم به اینترنت متصل شوید و میخواهید این اتصال به صورت دستی باشد.
برای اتصال به شکل اتوماتیک و روی دستگاه های متعدد نظیر موبایل، تبلت، لب تاب و یا کامپیوتر گزینه سوم یعنی PPPOE را انتخاب نمایید و با کلیک روی NEXT به صفحه بعد بروید.
راهنمای تنظیمات TP-LINK
در این صفحه اطلاعات کاربری خود و شرکت سرویس دهنده را وارد مینمایید. username و password را از شرکت سرویس دهنده خود بگیرید. همینطور مقادیر vpi و vci برای شرکت های مختلف متفاوت است و باید از شرکت سرویس دهنده سوال شود اما در اغلب موارد مقدار vpi=0 و مقدار vci=35 می باشد. ( برای دیدن اطلاعات شرکت های مختلف این پست را ببینید )
صفحه بعد مربوط به اطلاعات اتصال بی سیم شما به مودم می باشد، توجه داشته باشید که اگر مودم شما قابلیت wireless را نداشته باشد، در طی مراحل انجام تنظیمات این صفحه را نخواهید دید.

بهتر است اسمی که به عنوان SSID انتخاب مینمایید خیلی طولانی نباشد و حتما از حروف لاتین در نام اتخابی خود استفاده نمایید. در سطر بعدی پروتوکل امنیتی وایرلس یا Authentication Type را روی WPA-PSK قرار دهید Encryption را روی AES قرار دهید.

در کادر مربوط به Pre-Shared Key میتوانید برای ارتباط وایرلس مودم رمز تعریف کنید تا افرادی که در نزدیکی شما هستند نتوانند از اینترنت شما استفاده نمایند. بهتر است رمز انتخابی شما به راحتی قابل حدس زدن نباشد، از حرف و عدد تشکیل شده باشد و عددی ۸ یا ۱۰ رقمی باشد. این رمز همان رمز Wifi خواهد بود که برای اتصال گوشی های مویابل یا تبلت به مودم نیاز دارید.

بعد از تکمیل مقادیر این صفحه روی NEXT کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

 

کار تنظیمات مودم tp link یا همان کانفیگ مودم تقریبا به پایان رسیده است و با کلیک روی NEXT در این صفحه، به صفحه پایانی خواهید رسید.

کانفیگ مودم TP-LINK TD-W8151N به پایان رسید و با کلیک روی Close میتوانید پنجره تنظیمات را ببندید.
حالا با انجام تنظیمات مودم tp link اگر اتصالات سخت افزاری در مودم شما به درستی انجام شده باشد و اشتراک شما در شرکت سرویس دهنده تان فعال باشد، چراغ مربوط به Internet روی مودم شما روشن خواهد شد و میتوانید از اتصال پر سرعت به اینترنت لذت ببرید.
منبع: اموزش کامپیوتر