ریست کردن و رفع خرابی های اینترنت اکسپلورر

آموزش تعمیرات کامپیوتر - خیلی وقتها برای اینترنت ما مشکل پیش می آید و قادر به باز کردن صفحات مختلف نیستیم ولی در بعضی موارد وقتی با پشتیبان اینترنت خود تماس میگیریم به ما اعلام میکنند که شما آنلاین هستید و این در حالی است که نرم افزار مرورگر ما هیچ صفحه ای را باز نمیکند.

در این پست میخواهیم به این مشکل بپردازیم که ارتباط مودم و کامپیوتر با اینترنت برقرار است و حتی وقتی از دستور پینگ هم استفاده میکنیم اتصال کامپیوتر به اینترنت بدون مشکل به نظر میرسد ولی نرم افزار مرورگر به مشکل برخورده و قادر به باز کردن هیچ صفحه ای نیستیم و یا ارور های مختلف و جور واجوری میگیریم.
معمولا مشکلات مرورگر اینترنت اکسپلورر با انجام یک ریست ساده بر طرف میشود از این رو آموزش تصویری ریست کردن اکسپلورر را آماده دیدن کرده ایم.


ابتدا از منوهای بالای مرورگر روی گزینه tools و سپس روی internet options کلیک کنید.
در پنجره باز شده و از تب های بالای پنجره روی تب advanced کلیک کنید. آخرین کلیدی که در این پنجره میبینید reset نام دارد که باید روی آن کلیک کنید. ( در نسخه های قدیمی تر نرم افزار به جای reset کلید restore را داریم که بعد از کلیک کردن روی آن کار تمام است )

با کلیک کردن روی reset پنجره ای باز میشود که مشخص میکند کدام قسمت های مرورگر ریست خواهند شد. تیک کنار گزینه Delete personal setting را بگذارید و روی reset کلیک کنید.
پنجره ای دیگر باز میشود که نشان میدهد اینترنت اکسپلورر در حال ریست شدن است، منتظر بمانید تا تیک هر ۴ گزینه مانند شکل زیر بخورد و سپس روی close کلیک کنید.
کار تمام است حالا این پنجره را ok کرده و مرورگز اینترنت اکسپلورر را بسته و دوباره اجرا کنید.
تمام قسمت هایی که تنظیمات آنها به هم خورده بود الان دوباره به حالت اول خود بازگشته اند و اکنون میتوانید آدرس سایت مورد نظر را در کادر مخصوص adress bar تایپ کرده و از وبگردی لذت ببرید.
منبع: اموزش کامپیوتر