معرفی چهار پرینتر برای مصارف خانگی

پرينتر ها در اوايل بيشتر يک وسيله اداري محسوب ميشدند ولي با گذشت زمان و پيشرفت تکنولوژي پاي پرينتر ها به خانه ها هم کشيده شد و هر کسي ميتواند در خانه ي خود يک پرينتر کوچک و قدرتمند داشته باشد. آموزش تعميرات پرينتر

امروزه يکي از وسايل يک گرافيست يا عکاس ميتواند يک پرينتر حرفه اي باشد ، البته امروزه حتي افراد عادي هم به داشتن يک پرينتر خوب در خانه خود راضي هستند و دوست دارند عکس هاي مسافرت و تفريحي خود را چاپ کنند.
در کل 5 نوع پرينتر وجود دارد که هر کدام با يک ديگر تفاوت هاي عمده اي دارند. جوهر افشان ، سوزني ، ليزري ، سطري و صفحه اي که پر فروش ترين آنها جوهر افشان و ليزري هستند.


همانطور که ميدانيد اولين چاپگر جوهر افشان در سال 1980 ساخته شد و به خاطر محبوبيت و قيمت مناسب آن تا اکنون اين مدل در دست ساخت هست و هر روز مدل هاي جديد و پيشرفته تر را از اين مدل شاهد هستيم. اين چاپگر ها معمولا در 2 نوع سياه سفيد و رنگي در بازار موجود هستند که در پايين بيشتر توضيح ميدهيم.


در اين مقاله ميخواهيم به معرفي 4 پرينتر که هر کدام مال کمپاني هاي جدا از همي هستند و به درد خانه ها و افراد عادي ميخورند معرفي کنيم. در اين مقاله سعي شده هست که بيشتر پرينتر هاي را که حجم کمتر و زيبايي بيشتري را دارند را معرفي کنيم.

 

HP Officejet J4580
اچ پي آفيس جت 4580 يکي از زيباترين پرينتر هاي موجود در بازار هست که با ظاهر زيبا ميتواند براي شما کار هاي پيچيده و دقيقي را چاپ کند.


اين چاپگر از نوع جوهر افشان رنگي است که حداکثر چاپ آن روي صفحه A4 ميباشد و به جزء قابليت چاپ ، اسکن ، فکس و کپي هم در خود دارد. سرعت چاپ اين دستگاه روي A4 در دقيقه 22 عدد ميباشد و با رنگ کامل ميتواند حدود 3000 صفحه را براي شما چاپ کند.


ديگر امکانات اين پرينتر LCD کوچک آن و قابليت plug and play دستگاه هست که ديگر امروزه تمامي پرينتر ها اين امکانات را دارند.


اين پرينتر فقط داراي 2 کارتريج ميباشد که يکي رنگي و ديگري سياه ميباشد که شما ميتوانيد فقط با يک کارتريج هم صفحات را چاپ کنيد.


نقد کلي اين دستگاه:
يکي از ويژگي هاي خوب اين دستگاه سرعت چاپ هست که ميتواند 28 صفحه سياه سفيد و 22 صفحه رنگي را در عرض يک دقيقه چاپ کند. البته اين سرعت ، سرعت چاپ نوشته و متن ها هست و اگر شما بخواهيد يک عکس کاملاً رنگي را با تمام کيفيت چاپ کنيد چيزي حدود 26 ثانيه به طول مي انجامد.

سيني کاغذ اين پرينتر قابليت نگه داري تا 100 برگه را دارد و نوع برگه هاي که در اين پرينتر پشتيباني ميشود Paper (inkjet, photo, plain), envelopes, labels, cards, transparencies, iron-on transfers, HP premium media ميباشند.
همانطور که در بالا گفتيم حداکثر اندازه کاغذي که اين پرينتر ميتواند پشتيباني کند A4 ميباشد ولي کوچکتر بودن کاغذ مانعي ندارد و شما ميتوانيد کاغذ هاي A5 ، C6 ، B5 و DL را هم استفاده کنيد.
اسکنر اين چاپگر چند کاره و از نوع Flatbed, ADF ميباشد و حداکثر دقت اسکن آن تا 1200dpi ميباشد. حداکثر اندازه کاغذ مورد اسکن بايد حدود يک کاغذ A4 و اندازه 216 x 356 باشد.
دستگاه کپي اين دستگاه ميتواند 28 صفحه را در يک دقيقه کپي کند و حداکثر دقت کپي آن 4800X1200dpi ميباشد و ميتوان کپي را روي حالت سياه سفيد و رنگي گذاشت.
دستگاه فکس اين دستگاه هم يکي از ويژگي هاي خوب آن ميباشد که ميتواند تا 100 برگه A4 را در خود ذخيره کند البته بستگي به پيچيدگي صفحات هم دارد که هرچه شلوغ تر و پيچيده تر باشد حجم بيشتري ميگيرد. فکس اين دستگاه ميتواند در 1 دقيقه حدود 180 صفحه را ارسال کند.