تفاوت نصب اصولی و غیر اصولی

تفاوت های نصب اصولی و استاندارد و نصب غیر استاندارد آیفون تصویری :
در صورتی که سیستم آیفون تصویری به صورت استاندارد و اصولی بر پایه قواعد الکترونیکی انجام نشود مشکلات فراونی برای دستگاه های مربوطه پیش می آید که متاسفانه اکثرا نادیده گرفته می شود و این خود دلیل اساسی خرابی های آیفون تصویری در مدت زمان کوتاه پس از نصب می باشد که در ذیل به چندی از آن اشاره شده است :

تداخل زنگ :
در این حالت امکان دارد با فشار دادن شاسی زنگ یکی از واحد ها دو یا چند واحد به صورت همزمان به صدا درآید .
یکی از دلایل تداخل زنگ روشن بودن مانیتور آیفون تصویری می باشد . مانیتور آیفون تصویری به دو صورت روشن می شود اول با زدن شاسی زنگ بر روی پنل یا صفحه دوربین و دوم با زدن دکمه تصویر بر روی آیفون تصویری ، اگر در این زمان شخصی مراجعه و زنگ یکی از واحد را بزند زنگ واحدی که مانیتورش روشن است هم به صورت همزمان به صدا در خواهد آمد . این در صورتی است که کسی زنگ آن واحد را نزده و این مشکل برای کلیه واحد هایی که در آن زمان مانیتورشان روشن است اتفاق خواهد افتاد .
قطع نشدن تصویر به طوری که لامپ تصویر دائم روشن بماند :
در این حالت تصویر مانیتور آیفون تصویری قطع نشده و با فشار دادن دکمه دربازکن بر روی آیفون تصویری و همچنین برداشتن و گذاشتن گوشی ، آیفون تصویری زنگ خواهد خورد که این نقص باعث خرابی برد تصویر آیفون می گردد .

ضعیف بودن صدای رفت و برگشت پنل تصویری و یا صفحه دوربین :

یکی دیگر از مشکلاتی که بر اثر نصب غیر استاندارد و یا غیر اصل بودن سیستم پیش می آید ضعیف بودن صدای رفت و برگشت پنل می باشد به طوری که مراجعه کننده برای شنیدن صدا باید به صفحه دوربین نزدیک شود و کاربر نیز برای شنیدن صدای شخص مراجعه کننده دچار مشکل خواهد شد که با نصب سیستم تقویت صدا بر طرف می شود .

عدم وضوح و کیفیت تصویر :

باز هم به علت عدم رعایت اصول الکترونیکی و غیر اصل بودن دستگاه های نصب شده ، تصویر منتقل شده از پنل به آیفون دارای کیفیت نمی باشد و دید در شب به طور کامل ندارد که این مشکل هم با نصب سیستم تقویت کننده تصویر و اضافه کردن آمپلی فایر در صورت نیاز برطرف می شود .

قطع و وصل موقتی صدای رفت و برگشت :

گاهی اوقات صدای رفت به پنل و یا صدای برگشت از پنل و یا هر دو به طور لحظه ای قطع می گردد .
از کار افتادن چشمی دوربین و یا برد صدای صفحه دوربین :
در صورتی که سیستم به صورت استاندارد و اصولی نصب نشده باشد یا اینکه سیم بندی ها دچار اتصالی باشد امکان دارد چشمی دوربین و یا برد صدای صفحه دوربین دچار ایراد یا بطور کلی از کار بیفتد .
درصورتی که نصب سیستم به صورت استاندارد توسط تکنسین های آموزش دیده گروه فنی مهندسی مرکز مجاز کوماکس ایران بر اساس اصول و قواعد الکترونیکی صورت پذیرد نه تنها سیستم دچار مشکل نخواهد شد بلکه دارای محاسن زیر نیز خواهد بود :
گارانتی نصب به مدت 2 سال
صدای رفت و برگشت مطلوب
کیفیت و وضوح تصویر بالا
مقاوم بودن سیستم در مقابل نوسانات کوتاه مدت شهری
عدم قطع و وصل موقتی زنگ ها ، دربازکن ، تصویر مانیتور و صدای رفت و برگشت
این مطلب نکاتی را در مورد آموزش تعمیرات آیفون تصویری ارائه می دهد.