تست اتصال به اینترنت در کامپیوتر

آموزش تعمیرات کامپیوتر - گاه پیش می آید که اینترنت روی سیستم قطع باشد ولی وقتی به مودم نگاه میکنیم تمام چراغ ها به شکل معمول روشن هستند و متوجه خطایی نمیشویم و حتی وقتی با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت تماس میگیریم اعلام میکنند که سرویس شما آنلاین است، حال برای رفع ایراد چه باید کرد؟

از آن جایی که به ما گفته اند مودم آنلاین است و سرویس اینترنت شبکه مشکلی ندارد باید ببینیم اتصال سیستم کامپیوتر با مودم برقرار هست یا خیر؟ ( آموزش چک کردن اتصال مودم و کامپیوتر ) و پس از آن که از درست بودن اتصال مودم و کامپیوتر مطمئن شدیم باید ببینیم ارتباط اینترنت روی سیستم ما چه وضعیتی دارد؟


باز کردن cmd در ویندوز
در run تایپ کنید cmd تا پنجره مشکی cmd باز شود
برای تست اتصال به اینترنت در کامپیوتر بهترین راه استفاده از دستور ping است، قبلا در پست باز کردن پنجره Command Prompt یاد گرفتیم که چگونه این صفحه را باز کنیم، پس cmd را باز کنید و دستور ping اینترنت را در آن تایپ کنید.

در آموزش های مختلف ای پی های مختلفی را برای تست ارتباط اینترنت عنوان میکنند از جمله آی پی های ۱۲۷.۰.۰.۱ یا ۴.۲.۲.۴ و یا ۸.۸.۸.۸ که ping شدن هر کدام از این آی پی ها نشان میدهد ازتباط سیستم شما با اینترنت برقرار است.

در صفحه Command Prompt دستور ping را تایپ کنید

اما نیازی نیست کار خود را سخت کنیم و دنبال آی پی مناسب بگردیم، شما در مرورگر خود مثلا آدرس www.google.com را وارد میکنید و این سایت برایتان باز نمیشود، پس صفحه CMD را باز کنید و دستور ping www.google.com را در آن تایپ کنید

اگر مانند تصویر بالا پس از تایپ کردن دستور ping پیغام Reply را دریافت کردید ( و در آن پیغام مقدار time و TTL مشخص شده بود ) یعنی اتصال کامپیوتر با اینترنت برقرار است، ( این قطعی ترین روش تست اتصال به اینترنت است ) پس اگر نمیتوانید سایتی را باز کنید یعنی اشکالی در سیستم خود شما وجود دارد.
منبع: اموزش کامپیوتر