۹ مورد از بهترین لوازم جانبی موبایل و تبلت که زندگی شما را تغییر می‌دهند

تصور اينکه يک موبايل ? ميليون توماني ?? هسته‌اي يک وسيله همه کاره است و براي تغيير زندگي شما نياز به هيچ کمکي ندارد، کاملا اشتباه است. شما مي‌توانيد با يک گوشي زير ??? توماني و تعدادي اکسسوري و لوازم جانبي به درستي انتخاب شده کارهايي را انجام دهيد که يک گوشي چند ميليون‌ توماني در خواب هم نمي‌تواند آن کاربردها را داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشيد تا بخوانيد کدام اکسسوري‌ها و لوازم جانبي با هزينه‌اي اندک مي‌تواند زندگي شما را بهبود دهد.

?- لنز (فيش آي، ماکرو، تله …)
عکاسي با موبايل پرطرفدارترين نوع عکاسي در ميان مردم دنيا است. بخواهيم يا نخواهيم با پيشرفت کيفيت دوربين موبايل‌ها بخش بزرگي از عکس‌هاي گرفته شده توسط ما از موبايل ما در دنياي ديجيتال ذخيره مي‌شوند، دليل آن هم بسيار ساده است، راحتي استفاده. حال مشکل اين است که لنز دوربين موبايل داراي محدوديت است و در برخي موارد که نيازمند وسعت بيشتر يا زوم بيشتر يا گرفتن عکس ماکرو هستيد افسوس دوربين‌هاي چندين ميليون توماني با لنزهاي گرانقيمت‌شان را مي‌خوريد. اما اشتباه شما اينجاست که بسياري از لنزهاي بسيار گرانقيمت به راحتي با يک اکسسوري ارزانقيمت مي‌تواند در اختيار شما باشد و عکسهايي را با دوربين موبايل شما خلق کند که فکرشان را هم نمي‌کرديد. باور آن مشکل است اما عکاسي با اين لنزها تجربه کاملا متفاوتي است و عکسهايي کاملا متفاوت را توليد مي‌نمايد که مي‌تواند آلبوم عکسهاي شما را صد چندان زيبا کند.

?- باتري اکسترنال( پاوربانک)
شارژر خود را فراموش کرده‌ايد؟ شارژر شما خراب شده است؟ روزي ?? ساعت با موبايل خود بازي مي‌کنيد؟ به کوه و دشت زياد سفر مي‌کنيد؟ راه حل براي شما خيلي ساده است. يک باتري اکسترنال خوب خريداري کنيد. اين اکسسوري شايد در نگاه اول کاربرد کمي داشته باشد، اما راحتي استفاده از آن و قابل حمل بودن آن موجب کاربردي شدن و بعضا نجات شما در لحظات سخت شود. همچنين در برخي موارد که باتري شما مشکل پيدا کرده است و نيازمند يک شارژ يکنواخت و استاندارد هستيد، اين نوع شارژ مي‌تواند به بازگشت باتري شما به وضعيت عادي کمک کند.

?- کابل بلند و انعطاف پذير شارژ
يکي از موارد منفور و آزاردهنده موبايل و تبلت کابل شارژ آنها است. اين کابل‌ها معمولا کوتاه، غيرقابل انعطاف و ضعيف در مقابل سايش و استهلاک هستند. اما شما با خريد يک کابل خوب شارژ که بلند و انعطاف پذير است مي توانيد زندگي خود را براي هميشه تغيير دهيد.

?- تجهيزات سلفي (منوپاد، سه پايه، شاتر …)
اين روزها همه مونوپاد دارند. آري شايد خريدن چيزي که همه خريده‌اند براي برخي از ما کار ناخوش‌آيندي باشد اما شايد دليلي فراتر از مد و گرايش جمعي در پس اين خريد وجود داشته باشد. مونوپاد و شاتر ريموت مي‌تواند به شما اين توانايي را بدهد که عکسهايي از خود بگيريد که بدون اين وسيله امکان آن وجود ندارد. حال اگر اين تجهيزات را با لنز فيش آي ترکيب کنيد مي‌توانيد بدون اينکه کسي براي گرفتن عکس از جمع خانواده خارج شود عکسي با حضور همه داشته باشيد.

?- اسپيکر و استندهاي روميزي
شنيدن موسيقي با استفاده از هدفون مي‌تواند لذت بخش باشد اما يک اسپيکر خوب مي‌تواند اين لذت را صد چندان کند. مخصوصا که شما در يک سفر به همراه خانواده بخواهيد دسته جمعي به يک موسيقي گوش فرا دهيد، اين دستگاه قابل حمل و کوچک و قدرتمند مي‌تواند تجربه سفر شما را تغيير دهد. همچنين مي‌توانيد تبلت خود را به آن متصل کنيد و يک سيستم سرگرمي کوچک خلق کنيد. بازي کردن با تبلت و صداي شفاف اين اسپيکر‌ها همانند تجربه بازي کردن در پلي استيشن ? و سينماي خانگي است.حتما اين موارد را امتحان کنيد تا ببينيد تفاوت آن چيست.

?- شارژر فندکي و استند نگهدارنده براي ماشين
بسياري از ما روزانه چند ساعت را درون ماشين صرف مي‌کنيم و از اين موضوع قافل هستيم که موبايل و تبلت ما که بخش مهم ديگر ما در زندگي است نمي‌تواند به ماشين ارتباط کافي برقرار کند. يک شارژر فندکي خوب به همراه يک استند مناسب در خودرو مي‌تواند تجربه ما را در استفاده از خودرو تغيير دهد. استفاده از مسيريابهاي مختلف يکي از اين کاربردهاي است. در کنار اينکه موبايل شما هم هيچ وقت از شارژ خالي نخواهد شد.

?- هندزفري استريو
کساني در ورزش به موسيقي گوش مي‌دهند يا دوست دارند تمام تجربه صوتي‌شان از موبايل به صورت استريو باشد، بايد بدانند که هندزفري‌هاي استريو يک راه حل ساده و کارا براي آنها مي‌باشد. اين هندزفري‌ها در عين اينکه تمام نياز ما به ايجاد تماس تلفني را برطرف مي‌نمايند، همچنين گزينه مناسبي براي گوش دادن به موسيقي، ديدن فيلم و انجام بازي هستند. در صورتي که هندزفري‌هاي مونو تنها براي برقراري تماس مناسب هستند. همچنين از ديد اجتماعي هندزفري استريو به دليل شباهت به هدفون کمتر جلب توجه مي‌نمايد.

?- دستبند سلامتي و ساعت هوشمند
اگر از دوستداران ورزش و سوزاندن کالري هستيد و به سلامتي خود اهميت مي‌دهيد اين دستبندهاي سلامتي مي‌تواند به شما کمک بزرگي نمايد. اينکه بدانيد چقدر کالري مصرف کرده‌ايد،چقدر قدم زده‌ايد، خوابتان چگونه بوده است و بسياري از اطلاعات ديگر که هر روز پيچيده‌تر و عميق‌تر مي‌گردد همگي در جهت شناخت وضعيت سلامتي بدن شما هستند. شايد هم اکنون اين لوازم جانبي خيلي جزئي از زندگي ما نشده باشند اما در آينده نزديک همگي به اهميت اين موضوع پي خواهند برد که براي داشتن بدني سالم بايد همه موارد را در مورد بدن خود بدانيم.

کاربردهاي جالب ديگر ساعت هوشمند موارد زير است:
– مسيريابي بدون استفاده از موبايل
– يافتن موبايل
– دريافت اعلانات و در برخي مدلهاي ساعت هوشمند حتي خواندن ايميل و متن
– سنسور ضربان قلب
?- تگ‌هاي NFC و Bluetooth 4
يکي از جالب ترين انواع لوازم جانبي تگ‌هاي NFC هستند. اين تگ‌ها مي‌توانند کاربردهاي بسياري داشته باشند و بسته به نياز ما شخصي سازي شوند. به دليل استفاده ناچيز از انرژي اين تگ‌ها بسيار کوچک هستند. کاربردهاي جالب آنها موارد زير است:
– بازکردن قفل موبايل تنها با نزديک کردن اين تگ به موبايل يا تبلت
– نسبت دادن يک کار مشخص در يک مکان مشخص. به طور مثال زماني که موبايل را روي ميز کار مي‌گذاريد موبايل به طور خودکار به حالت بدون صدا وارد شود.
– متصل شدن به دسته کليد براي اينکه هيچگاه آن را گم نکنيم
– و بسياري کاربردهاي ديگر که بسته به نوع اين تگ‌ها و مدل آنها مي‌تواند متفاوت باشد.
براي آشنايي بيشتر در مورد آموزش تعميرات تبلت مي‌توانيد به اين لينک مراجعه نماييد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ