چگونه می‌توانیم تا حدی از سر و صدای کامپیوتر خود بکاهیم

کم کردن سر و صداي کامپيوتر ميتواند خيلي سخت باشد زيرابيشتر سر و صداي کامپيوتر ناشي از دو قطعه اصلي سيستم يعني هارد ديسک و فن سيستم ميباشد که جزو قطعات حياتي سيستم هستند و در تمام مدتي که شما با سيستم کار ميکنيد آنها نيز ناچار به کار کردن هستند اما شما ميتونيد با کارهاي جزئي سيستم خود را کم صدا تر کنيد. آموزش تعميرات کامپيوتر

پيچها را سفت کنيد:
اگر يک پيچ که کاملا سفت نشده باشد يا کيس به خوبي بسته نشده باشد ميتواند يک سيستم کاملا ساکت را به سر صدائي همانند ماشين چمن زني (!) تبديل کند. مطمئن شويد که تمام کارتها محکم در اسلاتهاي خود بسته شده باشند و تمام کابل ها را در جاي ايمني محکم کنيد و مطمئن شويد که کيس خود را در جائي خوبي در اطاق قرار داده ايد. متاسفانه ممکن است پس از اتمام اين کارها متوجه شويد که طراحي ضعيف کيس باعث ايجاد سر و صدا گشته است. اگر کيس شما نيز از اينگونه کيس ها است شما ميتوانيد با استفاده از يک بسته نوسان گير (vibration dampening kit) مانند Dynamat`s Xtreme Computer Kit به سر و صداي سيستم خود را کاهش دهيد. براي اطلاعات بيشتر ميتوانيد به سايت www.dynamat.com مراجعه کنيد.

اگر سيتم شما روي ميز چوبي، کف پارکت يا هر جنس سخت ديگري است شما ميتوانيد موس پد هاي قديمي خود را بريده و زير پايه هاي کيس قرار داده و از ارتعاش سيستم جلوگيري کنيد و به اين وسيله هزينه اي را که براي خريد کيت لرزه گير کنار گذاشته ايد صرفه جوئي کنيد.

فن سيستم:
يکي از راهها براي اينکه سر و صداي فن خود را کم کنيد اينست که سيستمي را انتخاب کنيد که نيازي به محصولات شرکت AMD نداشته باشد تا بتوانيد از فن کوچکتري براي cpu خود استفاده کنيد همچنين ميتوانيد از فنهاي مرغوبتر و کم سر و صدا تر استفاده کنيد. البته قبل از تعويض فن دقت کنيد فن جديد به انداه فن قبلي سيستم شما را خنک کند.
روشهاي زيادي به منظور کم کردن سر وصدا ناشي از کارکردن کامپيوتر يا رايانه اتان وجود دارد يکي از معمولترين ‌آنها خرابي فن يا پنکه ها داخل کيس کامپيوتر است ممکن است فروشنده کامپيوتر فکر کرده شما مي خواهيد ?? ساعت از کامپيوتر خود استفاده کنيد و براي همين ? تا ? فن اضافه به کيس شما نصب کرده است و شما مجبوريد سر و صدا زيادي فن ها را تحمل کنيد!!!!
 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ