پادکست (PADCAST) چیست؟

آموزش تعمير کامپيوتر - پادکست (PADCAST) نوعي سيتم پخش راديويي است که توليد و دريافت آن توسط همه اشخاص بر روي اينترنت ميسر است به همين جهت ، با وجود ترجمه هاي متعدد براي اين تکنولوژي ، نام راديو بلاگ اينترنتي مناسب است.

همانطور که هزاران ايراني داراي وبلاگ هستند آنها مي توانند پادکست ويژه خود را داشته باشند . فضاي مورد نياز براي آپلود فايل هاي پادکست به رايگان توسط برخي سايت ها ارايه مي شود و کافي است لينکي از فايل پادکست ساخته شده در وبلاگ قرار داده شود.

البته برخي شبکه هاي راديويي به طور آنلاين قابل شنود بر روي اينترنت هستند ، اين راديوها با پادکست ها تفاوت ماهوي دارند از جمله اينکه برنامه هاي راديوهاي اينترنتي ، معمولاً به صورت خطي و زنده اجرا شده و پخش مي شود. يعني همزمان با پخش نسخه اينترنتي آنها ، مي توان از طريق فرکانس هاي راديويي و با دستگاههاي راديويي معمولي ، به برنامه گوش داد ، راديوهاي اينترنتي علاوه بر اين ، پهناي باند بالايي از سرورها را مصرف مي کنند و مخاطبان آنلاين دارند ، در حالي که در پادکست ها، برنامه ها به صورت آفلاين عرضه مي شوند ، يعني هر برنامه شنيداري ، پس از ضبط و تدوين مانند يک مطلب خواندني و يا عکس ديدني بر روي سايت يا وبلاگ قرار مي گيرد و از نظر ماهوي تفاوت ماهوي با ديگر مطالب وب سايت يا وبلاگ ندارد ، تنها تفاوت موجود از نظر فرمت ارايه محتواست. براي شنيدن برنامه پادکست بايد برنامه ها دانلود شوند و بر روي دستگاههاي پخش کننده صوتي شنيده شوند.
منبع: ميکرو رايانه 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ