ورود به کنترل پنل ویندوز ۸

آموزش تعمیرات کامپیوتر - ویندوز ۸ مایکروسافت زیبایی های گرافیکی بسیاری دارد اما با تغییرات ساختاری بسیاری که نسبت به ویندوز های xp و ۷ داشته است، در بسیاری موارد باعث سردرگمی کاربران می شود. یکی از مواردی که به مانند ویندوز های قبلی در دسترس نیست، کنترل پنل ویندوز ۸ می باشد.

کنترل پنل در ویندوز را میتوان مرکز کنترل ویندوز دانست، چرا که برای انجام بسیاری از تنظیمات ویندوز، نصب و غیر فعال کردن بسیاری برنامه ها و همینطور فعال و غیر فعال کردن خیلی از امکانات ویندوز در زمینه های مختلف از جمله شبکه و امنیت باید از طریق کنترل پنل اقدام کرد.
در این پست از آموزش کامپیوتر راهنمای تصویری ورود به کنترل پنل ویندوز ۸ را آماده کرده ایم، در ادامه چهار راه ساده تر دسترسی به کنترل پنل ویندوز ۸ را میبینید که با استفاده از هر کدام از آن ها به نتیجه خواهید رسید.
روش اول: در روش اول که ساده تر از روش های دیگر به نظر می رسد وارد my computer شوید و سپس با فشرن کلید پیکان در کنار نوار آدرس پنجره به فولدر مربوط به Desctop بروید.

در صفحه ای که میبینید مطابق شکل بعدی یکی از گزینه های موجود Control panel می باشد که با کلیک روی آن پنجره مربوطه نمایان می گردد.

روش دوم: استفاده از منوی start ویندوز است، برای استفاده از این روش وارد استارت شوید و از گوشه بالای سمت راست پنجره روی آیکن ذره بین کلیک کنید.
با کلیک روی این آیکن مطابق شکل بعد کافیست کلمه control را در کادر مشخص شده تایپ نمایید تا کلید کنترل پنل به عنوان اولین گزینه نمایان گردد، با کلیک روی control panel گزینه مربوط به آن برایتان باز خواهد شد.
روش سوم: روش بعدی که سریع تر و به نظر قدری حرقه ای تر است، استفاده از منوی میانبر می باشد، برای استفاده از این روش در گوشه پایین و سمت چپ صفحه اصلی راست کلیک نمایید و از منوی باز شده روی control panel کلیک کنید.
روش چهارم: و آخرین روش که روش حرفه ای تر است و در تمام نسخه های ویندوز کاربرد دارد استفاده از دستور Run است، برای استفاده از این روش، روی صفحه کلید کامپیوتر به طور همزمان کلید های Start و R را فشار دهید تا پنجره مربوط به Run نمایان شود، سپس درون کادر مشخص شده کلمه control را تایپ نمایید و ok را بزنید تا پنجره کنترل پنل برایتان نمایان شود.

در هرکدام از روش های زیر پنجره ای شبیه شکل زیر برایتان نمایان خواهد شد که اصطلاحا کنترل پنل ویندوز و مرکز انجام اکثر تنظیمات ویندوز می باشد.
منبع: اموزش کامپیوتر