ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور دستگاهي است که تصاوير و اطلاعات کامپيوتري و يا ويدئويي را از کامپيوتر ، ويدئو ، پخش DVD ، دوربين فيلمبرداري ، دوربين ديجيتال ، تلويزيون و ... دريافت کرده و توسط يک منبع نوري کوچک سيگنال ها را با بزرگنمايي به روي صفحه به نمايش در مي آورد . به این دستگاه Multimedia Projectors ، Video Projectors ، TV Projectors نیز گویند.

چرا از ویدئو پروژکتور استفاده مي کنيم ؟
امروزه با پيشرفت تکنولوژي،روشهای ارتباطی دچار تحولي شگرف گرديده اند . تکنولوژي ویدئو پروژکتورها به ما اين امکان را مي دهند که تصاوير و گزارش هاي کامپيوتري و ويدئويي با تلفيق جادويي رنگ و صدا به صورتي موثرتر در جلسات بدرخشند . استفاده از تکنولوژي پروژکتورها در عرصه آموزش به طور روز افزوني عموميت مي يابد . استفاده از اين ابزار در عرصه بازرگاني و تجاري جهت انتقال مناسبتر مفاهيم وايده ها اجتناب ناپذير مي باشد. همچنين استفاده از پروژکتور در سمینارها و کنفرانس ها جهت پخش مراسم در ابعاد بزرگ جذابيتي فوق العاده ايجاد نموده و کاردست اندر کاران را جلوه اي ديگر مي بخشد.آموزش تعمیر ماشینهای اداری

بدون شک دانشگاهها ، مراکز علمی و آموزشی و فرهنگی از مشتریان عمده دیتا پروژکتورها هستند و نقش و تأثیر این وسیله در انتقال مفاهیم ، انکار ناپذیر است.