نکات اولیه در آموزش تعمیرات تبلت

براي آموزش تعميرات تبلت بايد ابتدا به صورت مختصر با تبلت ها، انواع تبلت، ويژگي هاي آنها و ... آشنا شويد.
تبلت چيست؟
تبلت ها در واقع، وسايل الکترونيکي به صورت يک صفحه تخت مي باشند که تقريباً به عنوان يک کامپيوتر کوچک (حتي با ابعادي مشابه موبايل هاي امروزي) و قابل حمل براي انجام بسياري از فعاليت هاي روزانه از جمله سرچ و وبگردي، چک کردن ايميل و صفحات اجتماعي، بازي، مطالعه و ... مورد استفاده قرار مي گيرند.
همان گونه که مستحضريد امکانات و قابليت هاي موبايل هاي امروزي (اسمارت فون ها) روز به روز در حال پيشرفت است و اسمارت فون ها را به اندازه يک کامپيوتر کارآمد و قدرتمند تعالي داده است و با اقبال بسياري از سوي مشتريان مواجه گرديده است، به همين دليل سازندگان تصميم گرفتند از اين استقبال مردم به صورت ديگري استفاده نمايند. بدين ترتيب تبلت ها مثل موبايل هاي هوشمند به بازار عرضه گرديد، با اين هدف که بيشتر به کامپيوتر شبيه باشد. تبلت ها خيلي سريع مورد توجه کاربران قرار گرفتند و بدين ترتيب امروزه طرفداران زيادي پيدا کرده است. از طرفي به تدريج بازار تعمير تبلت ها هم رونق گرفت و امروزه آموزش تعمير تبلت هم از جمله نيازهاي جامعه است و طرفداران خود را در جامعه دارد.
نکات اوليه در آموزش تعميرات تبلت

تبلت ها در مدل هاي متنوعي در بازار ارائه گرديدند. از اصلي ترين تفاوت هاي تبلت ها، سايز صفحه نمايش تبلت ها مي باشد. از نظر اندازه صفجه نمايش، تبلت ها به 3 دسته تقسيم مي شوند.
آموزش تعمير تبلت : آشنايي با تبلت هاي 7 تا 8 اينچ
تبلت هاي 7 الي 8 اينچ، تبلت هاي سايز کوچک هستند. اين تبلت ها، معمولاً کيفيت و قدرت پايين تري نسبت به تبلت هاي بزرگ دارند. اما اين موضوع يک قاعده کلي نيست و اين روزها تبلت هايي موجود است که از تبلت هاي بزرگ هم کيفيت و قدرت بالاتري دارند.
از جمله خصوصيات اين تبلت ها مي توان قابل حمل تر بودن اين تبلت ها، سبک بودن و بنابراين راحت تر بودن دست ها و خستگي کمتر آنها را بيان نمود. البته تبلت هايي با اندازه صفحه نمايش کمتر از 7 اينچ هم در بازار موجود هستند.
آموزش تعمير تبلت: آشنايي با تبلت هاي 8 تا 10 اينچ
تبلت هايي با اين اندازه در دسته تبلت هاي متوسط و نيمه بزرگ قرار داده مي شوند. در اين تبلت ها، صفحه نمايش از کيفيت و وضوح بالاتري برخوردار است. به خاطر سايز بزرگتر، در اين تبلت ها سخت افزار تقريباً قوي تري به کار برده شده تا همزمان قدرت و کيفيت بيشتري ايجاد گردد.
آموزش تعمير تبلت: آشنايي با تبلت هاي 10 اينچ و بزرگتر

اين تبلت ها، بزرگترين سري از تبلت هاي دنيا هستند. به دليل ويژه بودن سايز و کيفيت، طرفداران خاص خودشان را دارند. مهمترين مشکل اين سري از تبلت ها، سايز و وزن زياد آنها مي باشد.
همان گونه که بيان گرديد قاعده اينگونه است که تبلت هايي با اندازه کوچک تر، سخت افزار ضعيف تري دارند. در اين روزها با پيشرفت علم و تکنولوژي، روش هاي ساخت قطعات، حتي تبلت هاي کوچک تري ساخته شده که به مراتب قوي تر و باکيفيت تر از تبلت هاي بزرگ هستند. بنابراين پيشنهاد مي گردد به هنگام خريد تبلت، مشخصات فني تبلت را با دقت بررسي نماييد.
به همين علت در ادامه اين متن با هدف آشنايي با نکات اوليه آموزش تعميرات تبلت شما را با چند موضوع پراهميت که لازم است در زمان خريد به آنها توجه کنيد را بيان مي کنيم.
آموزش تعميرات تبلت : آشنايي با پردازنده
اساسي ترين چيزي که در هنگام خريد تبلت و يا تعمير تبلت بايد به آن توجه نماييد، پردازنده تبلت مي باشد. اين قطعه در واقع نقش اصلي پردازش اطلاعات و آماده سازي اطلاعات تبلت را به عهده دارد. بنابراين نياز است در صورتي که اطلاعات کافي در مورد پردازنده ها نداريد، اين مطلب را مطالعه فرماييد تا در هنگام خريد و يا در هنگام آموزش تعميرات تبلت بتوانيد بهتر تصميم بگيريد.
اما اگرچه پردازنده، قلب تپنده تبلت است، اما همه چيز هم پردازنده نمي باشد. گاهي پرداخت هزينه زياد براي يک تبلت با پردازنده قوي، هزينه زيادي به بار مي آورد که شايد در تبلت مورد نظر آنها اين چنين پردازنده اي مورد نياز نبوده است. بنابراين نياز است پيش از خريد يا آموزش تعميرات تبلت حتما در مورد پردازنده تبلت اطلاعات کافي بدست آوريد.
آموزش تعميرات تبلت : آشنايي با رم
همان گونه که بيان گرديد پردازنده، مهم ترين بخش تبلت است اما همه چيز هم نيست. خصوصيت ديگري که بايد در هنگام خريد و آموزش تعميرات تبلت به آن توجه نمود، رم تبلت مي باشد. هر قدر رم تبلت بالاتر باشد، سرعت کار و پردازش و پاسخگويي تبلت بيشتر مي شود و راحت تر مي توان با تبلت کار کرد.
آموزش تعميرات تبلت : آشنايي با صفحه نمايش
موضوع ديگر در آموزش تعمير تبلت صفحه نمايش است. کاربران تبلت ها، فقط با صفحه نمايش آن کار دارند. بنابراين صفحه نمايش تبلت ها اصولاً بايد داراي وضوح تصوير و کيفيت خيلي خوبي باشند. از مهمترين ويژگي ها و پارامترهاي صفحه نمايش تبلت ها، مي توان به نوع صفحه نمايش تبلت، نوع صفحه لمسي تبلت، وضوح تصوير و ابعاد آن اشاره نمود. از ديگر پارامترهاي تبلت ها موتور پردازشگر تصوير است. همچنين انواع حسگر تبلت ها، تاچ چند لمسي قابل ذکر است.
منبع: پيشتاز الکترونيک