معرفی اشتباهات رایج در استفاده از باتری موبایل

آموزش تعمیرات موبایل - باتری تلفن همراه یکی از بخش های اصلی در تمامی گوشی ها است. مراقبت از این قطعه بسیار ضروری است زیرا خرابی آن به معنی خاموش شدن گوشی است. اما در همین زمینه اظهار نظر های غیر کارشناسانه باعث شده است که باور های غلطی رایج شود که بسیاری از آنها تنها باعث خراب شدن بیشتر باتری گوشی میشوند. در این مطلب به معرفی اشتباهات رایج در استفاده از باتری موبایل میپردازیم.

1- بگذارید باتری به طور کامل تمام شود و بعد باتری را شارژ کنید:
این نکته از ریشه غلط است. در واقع این شیوه برای باتری هایی که نسل اولی خوانده میشوند و دارای هسته ای آهنی بودند باید انجام شود و شما میدانید که باتری همه گجت های ما، دارای باتری هایی لیتیومی اند. شارژ باتری های لیتیومی در واقع بصورت کامل خالی نمیشود و اگر حتی با شارژ 90 درصد هم دستگاه به شارژر متصل شود، نه تنها از عمر باتری نمیکاهد، بلکه هیچ ضرر دیگری هم به باتری وارد نخواهد شد. در واقع عمر باتری های لیتیومی به صورتی است که تعداد دفعات شارژ به آن اثر دارد این بدان معناست که باتری لیتیومی دستگاه شما تا مقداری معین و مشخص میتواند پر و خالی شود.

2- هنگام شارژ از دستگاه استفاده نکنید:
این هم یکی از دیگر فرضیات غلط است. در واقع ضرر خاصی به دستگاه شما نخواهد رسید و فقط فرایند شارژ شدن آن کند تر خواهد شد و دلیل آن هم استفاده از دستگاه و صرف انرژی آن در حین فرایند شارژ است که هیچ ضرری هم ندارد.

3- پاک کردن فایل های کش:
این امر به خودی خود، برای خالی کردن حافظه تلفن، کاری نسبتا مفید است. اما انرژی زیادی از گوشی شما میگیرد و در عین حال هم سیستم عامل دستگاه شما فایل های کش جدیدی جایگزین آنها میکند.

4- خاموش کردن بلوتوث یا جی پی اس:
در اصل، دستگاه شما زمانی شارژ خود را از دست میدهد که از این ابزار ها استفاده کنید و این یعنی اگر بلوتوث شما با دستگاهی دیگر جفت نشده باشد، هیچ تاثیری بر روی مصرف باتری شما نخواهد داشت.

5- استفاده از اینترنت شارژ شما را با سرعت بیشتری کاهش میدهد:
درست است که استفاده از اینترنت از شارژ شما میکاهد اما در واقع این بازیهای سنگین و دارای گرافیک بالا همانند آسفالت و دیگر بازی های از این دست اند که با فشار به پردازنده و گرافیک بالایی که دارند شارژ شما را به چشم به هم زدنی تمام میکنند. هر چند که مسلما استفاده از دیتا شارژ بیشتری نسبت به وای فای از شما خواهد کاست.

6- سرد یا گرم کردن باتری موجب شارژدهی بهتر میشود:
این کار هیچ موقع جواب نخواهد داد. نه قرار دادن باتری در آب جوش و نه در فریزر موثر که نیست، هیچ، بلکه موجب عدم شارژدهی یا آسیب به باتری های شما میشود.

7- شارژ باتری از شب تا صبح برای دستگاه شما ضرر یا احتمال انفجار باتری را دارد:
این تفکر از پایه غلط است زیرا در گوشی های هوشمند به محض پر شدن شارژ باتری، دستگاه از ادامه فرایند شارژ جلوگیری میکند.

8- شارژ اولیه:
برخی فکر میکنند که باید چند ساعت قبل از استفاده از گوشی، آن را به مدتی طولانی به برق متصل کرد. اما تلفن های هوشمند هیچ احتیاجی به این کار ندارند و هر زمان که شارژ آن کامل شود میتوان از دستگاه استفاده کرد.
منبع: سرزمین دانلود