شخصی‌سازی صفحات مرورگرها

مرورگرها جزئي جدايي‌ناپذير از دنياي گسترده وب است و هر کاربري دست‌‌کم با يکي از آنها بيش از ديگر مرورگرها کار کرده است. در تمام مرورگرها مي‌توانيد صفحات مختلفي را کنار يکديگر و در صفحه‌اي واحد باز کنيد تا مجبور نشويد هريک را جداگانه باز يا بسته کنيد و امکان سر زدن سريع به آنها را داشته باشيد.دوره آموزش تعمير کامپيوتر

گاهي تعداد tabها به‌قدري زياد مي‌شود که با توجه به نوع مرورگري که از آن استفاده مي‌کنيد، آنها را به اشکال گوناگون برايتان دسته‌بندي مي‌کند. از طرفي، صفحه‌ اصلي مرورگر شما علاوه بر نمايش سايت‌هاي پربازديد و تسهيل دسترسي به آنها، امکانات ديگري را نيز در اختيارتان قرار مي‌دهد. اگر شما هم از کاربراني هستيد که از کروم و فايرفاکس به‌عنوان مرورگرهاي اصلي استفاده مي‌کنيد، در اين شماره راهکارهاي جديدي داريم که با آنها مي‌توانيد به وبگردي‌ها و صفحات شلوغ‌تان، آب و رنگ تازه‌اي بدهيد و با فنوني جديد براي به‌کارگيري مرورگرهايتان آشنا شويد.

تاريخ، ساعت و آب‌وهوا
اگر از مرورگر کروم استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد با استفاده از افزونه currently (bit.ly/currently329) صفحه مرورگرتان را به يک ساعت آب‌و‌هوا نما تبديل کنيد. اين افزونه، تاريخ و ساعت دقيق را با نمايش ساعتي بزرگ که کنار پيش‌بيني پنج روزه‌ هواشناسي با طراحي چشم‌نوازي قرار گرفته، در اختيارتان مي‌گذارد. همچنين مي‌توانيد در قسمت تنظيمات افزونه، فونت متن و رنگ پس‌زمينه را مطابق سليقه خود تغيير داده و از بين واحدهاي نمايش دما، فارنهايت و سلسيوس، يکي را انتخاب و کشور و شهر محل اقامتتان را نيز مشخص کنيد. اگر فايرفاکسي هستيد،دراين مرورگر نيز، افزونه‌اي مشابه با نام Moment(bit.ly/moment329) ساعت، تاريخ و آب‌‌و‌هوا را در اختيارتان قرار مي‌دهد.

شخصي‌سازي صفحات مرورگرها, افزونه هاي مرورگر, ترفندهاي اينترنتي

چسباندن يادآوري‌ها به مرورگر
بسياري از افراد فراموشکار، براي انجام کارهايشان، تعداد زيادي کاغذ رنگي به در و ديوار اتاق و محل کارشان مي‌چسبانند و دست آخر هم ممکن است، برخي را فراموش کنند. اگر شما هم جزو اين دسته افراد هستيد ولي در طول روز بيش از آن‌که به در و ديوار نگاه کنيد، با رايانه کار مي‌کنيد؛ مي‌توانيد صفحه‌ مرورگرتان را به نوعي task manager تبديل و از آن براي يادآوري کارهاي انجام نشده استفاده کنيد.

افزونه‌ رنگارنگ جديد کروم با نام (OverTask (bit.ly/over328 به شما امکان ايجاد صفحات مرتبط با کارهاي جديد، دسته‌بندي آنها در گروه‌هاي مختلفي مانند کار، آشپزي و سرگرمي را مي‌دهد و اولويت‌بندي آنها را براساس تاريخ تحويل هر يک نيز فراهم مي‌کند. همچنين در اين افزونه مي‌توانيد موارد انجام شده را مشخص و آنها را از صفحه پاک کنيد.

OverTask به‌قدري آسان و راحت شما را در دسته‌بندي کارها و يادآوري‌شان ياري مي‌کند که از اضافه کردن آن به مرورگرتان پشيمان نخواهيد شد. علاوه بر کروم، در مرورگر فايرفاکس نيز، افزونه (New Tab King(bit.ly/newtabking329 علاوه بر خدمات مشابهي که ذکر شد، امکانات ديگري مانند تصاوير پس‌زمينه‌ گوناگون و ميانبرهاي برنامه‌هايتان را در اختيار شما قرار داده و بخشي را براي جستجوي وظيفه‌ مشخصي از بين وظايف ثبت‌شده، اختصاص داده است. براي باز کردن task manager در اين مرورگر بايد روي پيکاني که در سمت راست صفحه تعبيه شده، کليک کنيد.
منبع: اکاايران 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ