روش های انتقال فایل بین دو موبایل

آموزش تعمیرات موبایل - برای تمامی کاربران تلفن های همراه جدید حداقل یک بار پیش آمده که نیاز به انتقال فایل بین دو گوشی را داشته باشند. در این مطلب سعی می کنیم که روش های رایج برای انتقال اطلاعات بین دو گوشی را بازگو کنیم.

بلوتوث
آسان ترین و در دسترس ترین روش جهت انتقال اطلاعات در گوشی های امروزی بلوتوث است. لازمه ی استفاده از این روش وجود بلوتوث در هر دو تلفن همراه میباشد.
برای دریافت اطلاعات ابتدا به بخش تنظیمات تلفن همراه اندرویدی خود رفته سپس در صفحه ی اول کلید کشویی مربوط به بلوتوث را روشن نمایید. بعد از روشن شدن بلوتوث بر روی خود بلوتوث کلیک کرده تا وارد تنظیمات شوید. در بالای صفحه اسم گوشی همراه خود را میبینید. با کلیک روی اسم گوشی، بلوتوث شما به مدت 2 دقیقه در لیست جستجوی دیگر گوشی ها قابل مشاهده است. در این حالت گوشی شما آماده دریافت فایل میباشد.
اما برای ارسال اطلاعات روش کاملا متفاوت است. در این مرحله شما باید ابتدا فایل مورد نظر را با نگه داشتن انگشت بر روی آیکون آن انتخاب نمایید. با تغییر رنگ فایل انتخابی گزینه ای در بالای صفحه ظاهر می شود که با کلیک روی آن لیست ابزار های قابل انتخاب به نمایش در می آید. گزینه ی بلوتوث را انتخاب کرده، در صفحه ی جدید در لیست بلوتوث های اطراف، گوشی همراه مورد نظر را انتخاب نمایید. با قبول کردن گزینه دریافت در گوشی مقصد فایل ارسال خواد شد.

بلوتوث در گوشی های آیفون موجود است اما قابلیت انتقال فایل را دارا نمیباشد.


وای فای دایرکت (Wi-Fi Direct)

با پیشرفت تکنولوژی روش های بسیار سریع تر و آسان تری نسبت به بلوتوث راه اندازی شد. یکی از این روش ها استفاده از Wi-Fi Direct است. در این روش شما نیاز به استفاده از یک نرم افزار کمکی دارید که نرم افزار مد نظر سایت سرزمین دانلود Zapya میباشد. به کمک این نرم افزار میتوانید بین تمامی گوشی ها از جمله گوشی های اندرویدی و آیفون فایل جا به جا کنید. تنها لازم است که گوشی همراه شما از این نرم افزار پشتیبانی کند و همچنین Wi-Fi Direct نیز در گوشی شما موجود باشد.
برای شروع کار ابتدا این نرم افزار را دانلود و نصب کنید.
برنامه را اجرا کرده، در صفحه ی اول تصویری به شکل زیر نمایش داده میشود.

روش های انتقال فایل بین دو موبایل
در این مرجله لازم است که یکی از گوشی ها اصطلاحا سرور و دیگری Join شود.
برای ساخت سرور گزینه ی Creat Group را بزنید.
سپس در گوشی دیگر گزینه ی Search And Join را زده و منتظر باشید تا نام گوشی اول روی صفحه نمایش داده شود، سپس گوشی سرور را انتخاب کنید.
در این مرحله گوشی ها به هم متصل هستند و از طریق صفحه ی اصلی برنامه می توانید فایل مورد نظر را انتخاب کرده و ارسال کنید.
منبع: سرزمین دانلود