تکنولوژی HD-CVI، ویژگی ها ، تفاوت ها و مزایا

HD-CVI مخفف High Definition Composite Video Interface یا رابط کامپوزیت تصویر اچ دی ، تکنولوژی انتقال تصویر یا تصاویر HD از طریق کابل کواکسیال درفواصل طولانی است.
فناوری HD-CVI، سیگنال تصویر را تغییر داده و سپس با استفاده از QAM که تقسیم فاز و تقسیم نوسان را ترکیب می کند، تصویر را انتقال می دهد و یکی از دلایل نام گذاری آن نیز همین امر است. این تکنولوژی از تداخل CVBS جلوگیری نموده و سیگنال واضح را از نامشخص جدا می کند ، بنابراین کیفیت تصویر درآن افزایش می یابد.
HD-CVI قادر به ارائه دو رزولوشن 1920H(1920*1080) و 1280H(1280*720) است که با استانداردهای صنعتی 1080P و 720P سازگار هستند.علاوه بر این ، قابلیت دیگری به نام ASC(Auto Signal Cmpensation( یا تقویت اتوماتیک سیگنال ، باعث می شود در انتقال با فواصل طولانی سیگنال کم تری آسیب دیده و از بین برود.
ساختار ویژه این تکنولوژی آن را راه حلی برای ترکیب دی وی آرها و دوربین ها کرده است و در این سیستم دی وی آر به عنوان نقطه اتصالی برای انتقال تصویر ازطریق کواکس P2P مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین انتخاب کابل بستگی به فاصله انتقال دارد : کابل 75-3 و 75-5 برای انتقال تصویر تا 500 متر مورد استفاده قرار می گیرد و کابل 75-5 و بالاتر برای فواصل بالای 500 متر است .کانکتور یا کابل اتصال که در این سیستم به کار می رود مشابه دستگاه های آنالوگ معمولی است که نیازی به ملزومات خاصی در فضاهای درونی یا بیرون ندارد.
در این تکنولوژی برای افزایش کیفیت و انتقال چند سیگنال از طریق یک کابل ، هر دو سیگنال صدا و سیگنال داده در یک فضای خالی قرار گرفته می شوند و بدین طریق با سیگنال تصویر هم فاز شوند.
همچنین برای انتقال و برگرداندن کامپوزیت کانال ها در فضای خالی فریم نیز از انتقال end-to-end دو طرفه استفاده می شود تا دستوراتی مانند فوکاس دوربین ، کنترل دوربین های متحرکت ، هشدار زنده و غیره را پشتیبانی نماید.
با استفاده از ASC به کارگرفته در این سیستم ،کانال مخالف ، سیگنال الکتریکی را در طول انتقال در فواصل طولانی بازیابی می کند. این مطلب نکاتی در مورد آموزش تعمیرات دی وی آر ارائه می‌دهد و می‌تواند کمک به آموزش تعمیرات آن بکند.