با کنار گذاشتن ویندوز XP صد دلار جایزه بگیرید

از هم‌اکنون کمتر از سه هفته تا پایان عمر سیستم‌عامل ویندوز XP باقی مانده است و مایکروسافت همچنان تلاش می‌کند با ارایه طرح‌های مختلف، تمایل کاربران را برای تعویض این سیستم‌عامل...

از هم‌اکنون کمتر از سه هفته تا پایان عمر سیستم‌عامل ویندوز XP باقی مانده است و مایکروسافت همچنان تلاش می‌کند با ارایه طرح‌های مختلف، تمایل کاربران را برای تعویض این سیستم‌عامل با نسخه‌های جدید افزایش دهد.
حدود ۱۲ سال از عمر ویندوز XP می‌گذرد و مایکروسافت برای آنکه کاربران را متقاعد کند که این سیستم‌عامل را کنار بگذارند، به هر یک از آنها ۱۰۰ دلار هدیه می‌دهد.
بر این اساس گفته شده است که هرکس از فروشگاه‌های مایکروسافت رایانه شخصی جدید مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۸ خریداری کند و با این اتفاق استفاده از ویندوز XP را کنار بگذارد، ۱۰۰ دلار هدیه دریافت خواهد کرد.

البته کارشناسان می‌گویند که این طرح چندان پاسخ‌گو نخواهد بود. زیرا کاربران بر اساس آن مجبورند از یک لیست محدود رایانه شخصی جدید را انتخاب کنند و علاوه بر این، تمام رایانه‌های خریداری شده باید دست‌کم ۵۹۹ دلار قیمت داشته باشند.
این طرح از تاریخ ۲۰ مارس آغاز شده است و تا تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۴ ادامه دارد و تنها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و آنلاین مایکروسافت به اجرا درمی‌آید.
مایکروسافت گفته که این طرح شامل خرید‌های قبلی کاربران نمی‌شود و طی آن هیچ امکانی برای ارسال رایگان محصولات سنجیده نشده است و به همین خاطر هر شخص موظف است به صورت حضوری در آن شرکت کند. آموزش تعمیر laptop

پیش از این هم مایکروسافت طرح دیگری را به مرحله اجرا رسانده بود که بر اساس آن کاربران به‌ازای بازنشسته کردن هر رایانه مبتنی بر ویندوز XP و جایگزین کردن آن با رایانه جدید کارت هدیه ۵۰ دلاری جایزه می‌گرفتند.
گفتنی است که شرکت مایکروسافت در تاریخ ۱۴ آپریل ۲۰۰۹ سیستم اصلی پشتیبانی از ویندوز XP موسوم به Mainstream Support را بازنشسته کرد و هم‌اکنون در نظر دارد از تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۴ پشتیبانی خود بر اساس سیستم Extended Support را نیز خاتمه بخشد.
منبع: اکاایران