افزایش سرعت کامپیوتر با حذف برنامه های startup

آموزش تعمیرات کامپیوتر- یکی از دلایل کند شدن کامپیوتر و دیر اجرا شدن دستورات در محیط ویندوز، زیاد بودن برنامه های اجرا شده در پس زمینه ویندوز همزمان با روشن شدن سیستم می باشد. به این صورت که ممکن است همزمان با روشن شدن سیستم و بالا آمدن ویندوز برنامه هایی که شاید اصلا قصد کار کردن با آن ها را ندارید به طور اتوماتیک اجرا شده و بخش زیادی از منایع سخت افزاری کامپی.تر شما را به خود اشغال کنند.

برای دیدن لیست برنامه هایی که همزمان با Boot شدن ویندوز در کامپیوتر شما اجرا میشوند و همینطور حذف آن ها از استارت آپ در ادامه این مطلب با ما باشید.
برای مشاهده و حذف برنامه های استارت آپ ابتدا پنجره RUN را باز کنید. ( آموزش باز کردن Run در ویندوز ) و طبق شکل زیر عبارت mscongig را در پنجره مربوطه تایپ نموده و اینتر کنید.
پنجره ای شبیه شکل زیر برایتان باز می شود و با کلیک کردن روی زبانه Startup میتوانید لیست برنامه های اجرا شده در startup را مشاهده نمایید.

همانطور که مشاهده میکنید برنامه های زیادی در پس زمینه ویندوز شما به صورت توماتیک اجرا شده و سرعت کامپیوتر شما را تا حد زیادی کاهش میدهند، برای حذف هر کدام از این برنامه ها کافیست تیک کنار آن را برداشته و سپس روی OK کلیک کنید. در مرحله بعد پنجره ای برای شما نمایان میشود که از شما میخواهد سیستم را یک بار ReStart کنید. روی Restart کلیک کنید تا سیستم راه اندازی مجدد شود.
منبع: اموزش کامپیوتر