افزایش سرعت اینترنت با خاموش کردن آپدیت ویندوز

آموزش تعمیرات کامپیوتر - یکی از متداول ترین سوالات کاربران عزیز سایت آموزش کامپیوتر طریقه ” افزایش سرعت اینترنت ” در سیستم هایشان است. سرعت اینترنت به عواملی متعددی وابسته است، شرکت ارائه دهنده اینترنت، بستری که برای دریافت اینترنت در اختیار دارید، سلامت نرم افزارهای موجود روی سیستم دریافت کننده، ویروسی بودن سیستم و بسیاری عوامل دیگر، اما برای این پست از آموزش کامپیوتر میخواهیم به یکی از ساده ترین این عوامل بپردازیم.
آپدیت ویندوز یکی از مواردی است که برای ویندوز امری ضروری به نظر میرسد اما تنها برای سیستم هایی که از ویندوز اورجینال بهره میبرند و از آنجایی که در کشور ما قالبا از ویندوزهای غیر اورجینال استفاده میشود و از طرفی کم بودن سرعت اینترنت، معمولا آپدیت ویندوز انجام نمیشود و اگر هم انجام شود باعث مشکلاتی نظیر از کار افتادن ویندوز می شود پس بهتر است در همان ابتدای کار بعد از نصب ویندوز قابلیت آپدیت اتوماتیک ویندوز را غیر فعال نماییم، برای این منظور در ادامه مطلب با ما باشید. ما روش خاموش کردن آپدیت ویندوز را در سیستم عامل ویندوز ۷ برای شما آماده کرده ایم.
برای شروع کار ممانند اکثر تنظیمات ویندوز وارد کنترل پنل شوید ، مسیر ورود به کنترل پنل در ویندوزهای ۷ و ۸ یکسان می باشد( آموزش ورود به کنترل پنل ). از میان گزینه های موجود در کنترل پنل روی System and Security کلیک نمایید.
در پنجره باز شده Windows Update را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
در پنجره باز شده همانطور که در شکل بعدی میبینید روی Change Setting کلیک کنید تا گزینه های موجود برای برورسانی ویندوز نمایان شود.

در این صفحه تنظیمات پیش فرض ویندوز بر چک کردن و نصب اتوماتیک آپدیت های ویندوز قرار گرفته است، اما اگر ویندوز ما اورجینال نباشد و همینطور برای افزایش مشهود سرعت اینترنت منوی کرکره ای را باز کرده و Never Chek For Update را انتخاب نمایید. بعد از این کار با کلیک کردن روی OK کار تمام شده است و میتوانید تاثیر خاموش کردن آپدیت ویندوز روی افزایش سرعت اینترنت را مشاهده نمایید.