آموزش گرفتن عکس بدون لمس کردن صفحه گوشی

آموزش تعمیرات موبایل - در هنگام عکاسی همیشه مشکل لمس کردن دکمه شاتر (گرفتن عکس) روی صفحه نمایش وجود داشته است و باعث لرزیدن یا تار شدن عکس میشود. اما روش هایی وجود دارد که بدون نیاز به لمس صفحه نمایش بتوانید عکس های بسیار خوبی بگیرید.

در ادامه مطلب شما را با روش هایی آشنا خواهیم کرد که بدون نیاز به لمس صفحه نمایش بتوانید عکس بگیرید.
این تکنیک ها بر روی گوشی های اندرویدی تست شده اند. ولی سایر سیستم عامل های موبایل (مثل iOS آیفون) هم این امکانات را دارند.

استفاده از دکمه های گوشی
شما میتوانید به وسیله دکمه های پاور و یا ولوم دستگاه اقدام به گرفتن عکس کنید. به این ترتیب نیازی به لمس کردن صفحه نمایش نیست و مانند یک دوربین عکاسی میتوان با آن عکاسی کرد
اگر در نرم افزار دوربین گوشی کلید های پاور و یا ولوم دستگاه را تست کردید و عمل عکس گرفتن انجام نشد باید به قسمت تنظیمات دوربین رفته و در بخش Volume Key مطمعن شوید که گزینه Take Picture انتخاب شده باشد

استفاده از تایمر
تایمر یکی از گزینه هایی است که میتوانید از آن برای گرفتن عکس بدون نیاز به لمس و یا فشار دادن دکمه ای استفاده کنید.
برای فعال کردن آن به قسمت تنظیمات دوربین وارد شده و گزینه Timer را فعال کرده و یکی از زمان های مناسب را انتخاب کنید. با زدن دکمه گرفتن عکس ثانیه شمار شروع به فعالیت میکند.

استفاده از صوت برای گرفتن عکس
شما میتوانید با تنظیم فرمان های صوتی برای نرم افزار دوربین گوشی با استفاده از آن بدون دخالت دست عکس بگیرید.
برای تنظیم کردن آن کافیست از قسمت تنظیمات گوشی وارد Voice Control شوید و آن را فعال کنید، در ادامه روی گزینه Camera رفته و آن را فعال کنید.
سپس به نرم افزار دوربین بروید و با گفتن فرمان های صوتی عکاسی کنید.


فرمان های تصویری:
قابلیت هایی مثل Smile Shot در اکثر موبایل های جدید وجود دارند. به این ترتیب که بعد از فعال سازی آن، وقتی در مقابل دوربین قرار بگیرید و لبخند بزنید به صورت اتوماتیک عکس گرفته میشود. 

منبع: سرزمین دانلود