3 راه برای فعالیت کاربران مهمان با مرورگر گوگل کروم شما

ممکن است افرادي که مهمان شما هستند پس از مدتي نياز به وبگردي با کامپيوتر شما داشته باشند. اين موضوع از دو جهت بسيار آزاردهنده است! احساس احساس بدي خواهد بود وقتي ببينيد کامپيوتر شما در کنترل افراد ديگري است، و آنها مي توانند به فعاليت هاي شما، تاريخچه مرورگرتان و غيره دسترسي داشته باشند. آموزش تعمير کامپيوتر

همچنين مهمان شما مي تواند بدون نياز به لاگين کردن، سايت هايي که شما قبلا به آنها وارد شده ايد را باز و به اطلاعات شما دسترسي داشته باشد. اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده مي کنيد، روش هايي براي حل اين مسئله وجود دارد که در زير به بيان آنها خواهيم پرداخت.

? – ساخت يوزر اکانت جديد
اين روش بيشتر براي مهماناني که بطور منظم از کامپيوتر شما استفاده خواهند کرد استفاده مي شود. براي اضافه کردن اکانت جديد به گوگل کروم ابتدا مرورگرتان را باز کنيد سپس بر روي دکمه تنظيمات کليک کنيد و settings را انتخاب کنيد. در صفحه تنظيمات به دنبال Users بگرديد. در اين قسمت بر روي Add new user کليک کنيد.

وبگردي با کامپيوتر, لاگين کردن, مرورگر گوگل کروم,ترفند مرورگرها
وبگردي با کامپيوتر, لاگين کردن, مرورگر گوگل کروم, تنظيمات کروم, تاريخچه مرورگر, حالت کيوسک در کروم, مرورگرهاي وب, تسکبار ويندوز, ترفندهاي اينترنتي, کش مرورگر,ترفند مرورگرها

در اينجا بايد نامي را براي يوزر خود وارد کنيد و حتي مي توانيد ميانبري براي وي در دسکتاپ درست کنيد. اکانت جديد تمامي امکانات مخصوص به خود را بصورت مجزا خواهد داشت از آن جمله به تاريخچه وبگردي مجزا، کوکي هاي جدا، کش و تاريخچه دانلود مجزا مي توان اشاره کرد.

? – وارد شدن به حالت کيوسک
شايد قصد نداشته باشيد که کامپيوتر خودتان را در اختيار ديگران قرار دهيد. در عوض تنها دسترسي به مرورگر را براي آنها باز نگاه داريد. کروم امکاني را در خود جاي داده که دقيقا همين کار را انجام مي دهد، نمايش تمام صفحه مرورگر! براي وارد شدن در حالت کيوسک، بر روي آيکن مرورگر گوگل کروم رايت کليک کرده و Properties را انتخاب کنيد. درون کادر Target و در انتهاي آن عبارت –kiosk را مانند شکل تايپ نماييد و بر روي OK کليک کنيد.

وبگردي با کامپيوتر, لاگين کردن, مرورگر گوگل کروم,ترفند مرورگرها

براي اينکه پس از باز شدن مرورگر گوگل کروم در حالت کيوسک سايت خاصي براي شما باز شود مي توانيد در انتهاي عبارت اضافه شده کيوسک آدرس سايت مورد نظرتان را وارد کنيد. اين مورد براي شرکت هاي کوچک امکان تبليغاتي و يا حتي مديريتي خوبي محسوب مي شود. متاسفانه در حالت کيوسک مجموعه جداگانه اي از اطلاعات و تاريخچه ذخيره نمي گردد.

? – حالت ناشناس يا Incognito
احتمالا اطلاعاتي از اين حالت داشته باشيد اما مي خواهم کمي درباره آن توضيح دهم. مرورگر گوگل کروم حالتي دارد که هيچ اطلاعاتي اعم از تاريخچه، کوکي و کش و غيره ذخيره نمي کند. اين امکان به کاربراني که قصد ندارند اطلاعاتشان اعم از تاريخچه مرورگر، کوکي ها و کش ذخيره گردد اجازه فعاليت سريع و بي دردسري مي دهد. براي مثال اگر از دوستانتان دعوت کنيد تا از کامپيوتر شما استفاده کنند براي ورود اطلاعات اکانتشان ترس زيادي دارند اما در حالت ناشناس مرورگر کروم اين ترس وجود نخواهد داشت.

براي وارد شدن به حالت Incognito تنها کاري که لازم است انجام دهيد اين است که در حالي که گوگل کروم باز است کليد هاي Ctrl + Shift + N را فشار دهيد. اين عمل باعث مي شود که پنجره جديدي در حالت ناشناس براي شما باز شود. براي اينکه از طريق ميانبر کروم در تسکبار ويندوز مستقيما به حالت Incognito وارد شويد نيز تنها کافي است بر روي آيکن گوگل کروم کليک راست کرده و New incognito window را انتخاب نماييد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ