کلید run در ویندوز

آموزش تعمیرات کامپیوتر- کلید run خیلی وقتها در ویندوز نقش شاه کلید را بازی میکند و دسترسی به قسمت های مختلف رجیستری و یا دسترسی به پنجره Command Prompt بدون آن امکان پذیر نیست، از همین رو در این پست قصد داریم روش دستیابی به run را در نسخه های مختلف ویندوز بررسی کنیم.

ویندوز xp :
ویندوز xp دسترسی را خیلی ساده در اختیار گذاشته به این صورت که شما در ویندوز xp با کلیک کردن روی استارت به سادگی میتوانید روی run کلیک کرده و به کادر آن برای تایپ دستورات مختلف دسترسی پیدا کنید …

ویندوز vista و ویندوز ۷ :
خوشبختانه در ویندوز ویستا و بعد از آن ویندوز سون هم کار زیاد سخت نشد و شاید ساده تر هم شد، در منوی استارت ویندوز ویستا و ویندوز ۷ قسمتی برای search کردن در نظر گرفته شده که از همان کادر برای تایپ دستورات مورد نظر هم میتوانید استفاده کنید. مثلا اگر میخواهید به Command Prompt دسترسی پیدا کنید کافیست در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ کنید. ( آن چه را باید در run تایپ کنید در همین کادر تایپ کنید )

ویندوز ۸ :
ویندوز جدید شرکت مایکروسافت با تمام بهینه سازی هایی که داشته تو خیلی از موارد کار رو سخت کرده، پیدا کردن run و دستیابی به قسمت های مختلفی ویندوز هم از این قاعده مستثنا نیسنتد. اما میخواهیم روشی رو معرفی کنیم که میتونید به وسیله اون پنجره run رو به راحتی پیدا کنید.
برای این کار کافیست روی کیبورد کلید win را فشار دهید و در حالی که آن را نگه داشته اید حرف R را روی صفحه کلید فشار دهید، مشاهده میکنید که پنجره Run روی صفحه ظاهر خواهد شد.
حالا کافیست دستور مورد نظرتان را در کادر مشخص شده تایپ کنید و روی ok کلیک کنید و یا این که کلید اینتر روی صفحه کلید را فشار دهید.
منبع: اموزش کامپیوتر