چگونه گوشی یا تبلت خود را در محیط safe mode عیب‌یابی کنیم

به گزارش صبحانه آنلاین، اگر مشکلاتی از جمله اجرا نشدن برنامه ها یا مسائل مربوط به باطری دارید.می توانید برای عیب یابی،به حالت safe mode بروید و عیوب را شناسایی و حتی برطرف کنید و اطلاعاتی درباره ی اتفاقاتی که در آن می افتد بدست بیاورید و همچنین در این حالت می توانید نرم افزار های مخرب را خذف کرده، تمام اثرات آن را از بین ببرید. در زیر نکته ای در مورد آموزش تعمیر تبلت آموزش داده شده است.
ساده ترین راه برای دستیابی به این حالت را در ادامه آموزش می دهیم:

بوت کردن در حالت safe mode:
برای بوت شدن و رسیدن به حالت safe mode در اندروید4.1 یا بالاتر، کلید پاور را نگه دارید. تا تنظیمات آن نمایان شود.
دکمه ی power off را انتخاب کرده و نگه دارید. از شما در مورد تمایل برای ورود به حالت safe mode سوال می شود که باید،OK را انتخاب کنید.
در نسخه های قدیمی تر اندروید، کلید پاور را نگه دارید. سپس power off را انتخاب کنید، تا دستگاه شما خاموش شود
دوباره دستگاه را روشن کنید وقتی که لوگوی شرکت سازنده نمایان شد کلید های کم و زیاد کردن صدا را با هم نگه دارید تا وقتی که دستگاه راه اندازی شد در گوشه ی سمت چپ، پایین می نویسد: safe mode .
در این موقعیت شما در حالت safe mode قرار گرفته اید.

رفع مشکل در حالت safe mode:
در حالت safe mode فقط به نرم افزار هایی دسترسی دارید، که از ابتدا در گوشی شما بوده اند و توسط شرکت سازنده در آن قرار گرفته اند و برنامه هایی که خود شما نصب کرده اید غیر فعال می باشند و ویجت هایی که در صفحه بودند وجود نخواهند داشت.
حال با safe mode شروع به کار کنید. اگر مشکلاتی نظیر: هنگ کردن ، ریبوت شدن، یا کاهش عمر باطری یا عملکرد بد را مشاهده نکردید بخاطر این است که در حالت safe mode هستید چون این نشان می دهد اپیکیشن هایی که نصب کرده اید عامل ایجاد مشکل شده اند. وقتی که نرم افزار ها و بازی ها در این حالت غیر فعال هستند، می توانیدآنها را بصورت کامل حذف کنید. برای این کار از settings گزینه ی apps را انتخاب کند و حال امکانات خذف را در اختیار دارید.
اکنون که اپیکیشن هایی که به آنها مشکوک بودید را حذف کردید می توانید هر یک از آنها را دوباره نصب کنید و عملکرد آن را بر روی دستگاه خود مشاهده کنید.
پس هر یک از اپیکیشن ها که برای گوشی یا تبلت شما مشکل ساز هستند به راحتی شناسایی می شوند.
اگر وضع دستگاه شما بد تر از این حرف هاست باید آنرا به حالت پیش فرض برگردانید و توجه داشته باشید که با این کار تمامی اطلاعات شما حذف می شوند.
پس قبل از انجام این کار از تمامی اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید. برای انجام این کار نیز فقط لازم است از منوی settings گزینه ی Backup & reset و سپسFactory data reset را انتحاب نمایید و برای انجام بقیه کار ها برای شما راهنمایی هایی وجود دارد.
برای خروج از حالت safe mode فقط کافی است، به همان صورتی که گوشی را در حالت عادی راه اندازی می کردید پس از خاموش کردن گوشی این کار را انجام دهید.