پرینتر و انواع آن چیست

پرینتر ها وسایلی هستند که از آنها برای چاپ بر روی کاغذ استفاده می شود. برخی پرینتر ها مخصوص چاپ بر روی دیگر اجسام نیز هستند ولی ما در این نوشته به بررسی چاپگرهایی که با کاغذ سر و کار دارند می پردازیم. آموزش تعمیرات پرینتر

همانطور که گفته شد پرینتر ها برای چاپ متن یا تصویر بر روی کاغذ استفاده می شوند. ولی این نقطه اشتراک چاپگرها به معنی یکسان بودن تمام پرینتر ها نیست. ما در این مطلب سعی داریم تا با ساده ترین واژه ها به توضیح و بررسی انواع پرینتر و روش کاری آنها بپردازیم.

چیزی که باید در ابتدا مورد توجه قرار گیرد ، رنگی بودن یا نبودن چاپگر هاست. اولین چیزی که در تقسیم بندی پرینترها لحاظ می شود ، همین موضوع رنگ است. پس از آن ، چگونگی عملکرد و تکنولوژی چاپ پرینتر ها بررسی خواهد شد .
همانطور که می دانید پرینتر ها در دو نوع جوهر افشان و لیزری ساخته می شوند که هرکدام ویژگی های خود را داشته و برای کاربردی خاص ، مناسب است. این تفاوت در تکنولوژی چاپ بطور مستقیم بر روی کیفیت نهایی چاپ و سرعت چاپ مربوط می شود . پس اولین چیزی که باید در هنگام خرید هر نوع چاپگر به آن توجه شود تکنولوژی چاپ است . اگر به بازار سری زده باشید متوجه شده اید که پرینتر ها در انواع مختلفی عرضه شده اند و هرکدام قیمت مخصوصی دارند. پس در صورتی که قبل از خرید ، نیاز سنجی و انتخاب صحیحی نداشته باشید احتمالاً در اثر تبلیغات ، هزینه های سنگینی را متحمل خواهید شد.
بعد از تکنولوژی چاپ ، باید به نوع پرینتر و امکانات کاربردی آن چاپگر بپردازیم . یکی از اصلی ترین تفاوتها در این بخش مربوط به سایز کاغذ چاپ و نوع کاغذی است که می تواند بر روی آن پرینت بگیرد.

ما در این مطلب سعی می کنیم شما را با چند مورد مهم در مورد پرینتر ها آشنا می کنیم تا در هنگام خرید ، انتخاب صحیح تری داشته باشید.
منبع: زنبیل