ورود به حالت safe mode در ویندوز ۸

آموزش تعمیرات کامپیوتر -در ویندوز ۸ کامپیوتر خود را Restart کنید، بعد از ریست کردن سیستم قبل از این که ویندوز بالا بیاید با فشردن همزمان و ممتد کلید های Shift+F8 ، مانند شکل زیر محیط Recovery ظاهر میشود. در این محیط، روی دکمه See advanced repair options کلیک کنید:

رفتن به safe mode در ویندوز 8
بوت کردن ویندوز ۸ در حالت safe mode

در صفحه بعدی، روی دکمه Troubleshoot کلیک کنید:
در این صفحه، گزینه های مختلفی برای بوت یا تعمیر ویندوز وجود دارد. روی دکمه Startup Settings کلیک کنید:

حالا وارد صفحه ای میشوید که به شما میگوید اگر روی دکمه Restart کلیک کنید، با شروع به کار ویندوز گزینه های مختلفی از جمله Safe Mode فعال خواهند شد. پس روی دکمه Restart کلیک کنید:

بعد از ریستارت شدن ویندوز، صفحه ای ظاهر میشود که به شما میگوید با فشردن کلیک های F1 تا F10 میتوانید به انواع مختلف سیستم خود را راه اندازی کنید. کلید F4 برای بوت به شیوه Safe Mode است کلید F5 برای بوت شدن به شیوه Safe Mode With Networking و کلید F6 برای بوت شدن در حالت Safe Mode With Command Prompt بنابراین با توجه به این که میخواهید سیستم چگونه بوت شود یکی از کاید های F4 ، F5 و یا F6 را روی کیبورد فشار دهید.

این که چه هدفی از ورود به حالت امن ویندوز دارید تایین کننده این است که کدام گزینه را انتخاب کنید؛ اگر میخواهید اشکالات نرم افزاری را برطرف کنید یا از شر ویروسی راحت شوید گزینه Safe Mode انتخاب مناسب شما خواهد بود، اگر میخواهید اشکالاتی را در قسمت های مختلف ویندوز نظیر رجیستری را ببینید Safe Mode With Command Prompt را انتخاب کنید و اگر میخواهید اشکالات مربوط به اینترنت را برطرف کنید و یا در زمان کار با حالت امن ویندوز نیاز به اینترنت دارید باید Safe Mode With Networking را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه مورد نظرتان خواهید دید که ویندوز به حالت Safe Mode راه اندازی میشود، برای بازگشتن به حالت normal ویندوز کافیست یک بار سیستم را ریست کنید.
منبع: اموزش کامپیوتر