نکته ای که پیش از خرید موبایل یا تبلت باید بدانید

بسیاری از ما قصد خرید یک موبایل یا تبلت را در چند ماه آینده داریم. خرید این گونه گجت‌ها همیشه همراه با تردید، دو راهی و اطلاعات نادرست از سوی تولیدکنندگان است. اگر می‌خواهید خرید موبایل و تبلت بعدی شما هوشمندانه‌تر باشد، ادامه مطلب را از دست ندهید.

پیش از این در راهنمای خرید موبایل و تبلت به نکاتی چون بودجه، اینکه چه کاری از موبایل و تبلت انتظار دارید، برند یا سیستم عامل و موارد دیگر پرداخته‌ایم، اما در این مقاله به نکات ریزتری خواهیم پرداخت که در ادامه مشاهده می‌کنید.
۱- مگاپیکسل بیشتر یعنی دوربین بهتر؟
جواب نه بله است نه خیر. دوربین بهتر به عوامل متفاوتی بستگی دارد و گاهی یک دوربین می‌تواند برای افراد متفاوت بسته به خواسته‌های آنها خوب یا بد باشد. به طور کل به موارد زیر برای انتخاب دوربین توجه کنید:
– اندازه بزرگترپیکسل = بهبود کیفیت عکس در نور کم، گستره دینامیکی بهتر رنگ و سایه در نور زیاد و کم، رنگ‌های زنده تر
به‌تازگی به دلیل آشکار شدن اهمیت این موضوع، تولیدکنندگان اندازه پیکسل را در مشخصات دوربین ارائه می‌دهند، مثلا اپل در آیفون ۶ عدد ۱٫۵ میکرون را اشاره می‌کند. در برخی موارد نیز با اینکه سنسور بزرگ است اما رزولوشن به حدی زیاد است که این اندازه کاهش می‌یابد. به طور مثال دوربین اکسپریا Z3 که بسیار بزرگتر از سنسور آیفون است به دلیل دارا بودن ۲۰٫۷ مگاپیکسل از پیکسل‌های کوچک ۱٫۱۳ میکرون برخوردار است.
– مگاپیکسل بیشتر با اندازه سنسور یکسان = جزئیات بیشتر در نور زیاد و نویز بیشتر در نور کم
در صورتی که در نور اتاق یا نور کم عکس نمی‌گیرید و همیشه در بیابان آفتابی و منظره‌های پرنور عکس می‌گیرید بین یک سنسور ۱ بر ۳ اینچی ۸ مگاپیکسلی و یک سنسور هم‌اندازه ۱۳ مگاپیکسلی بهتر است گزینه با مگاپیکسل بالاتر را انتخاب کنید. به طور مثال سنسور آیفون ۶ و سنسور ال جی جی ۳ یک اندازه دارند اما مگاپیکسل ال جی بیشتر است.
هرچه پیکسل بزرگتر، کیفیت عکس در شرایط مختلف بالاتر، هرچه تعداد پیکسل بیشتر، جزئیات در نور مناسب بیشتر
برای آشنایی بیشتر در مورد آموزش تعمیرات تبلت می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.