قبل از ارسال تبلت خاموش به تعمیرگاه این موارد را انجام دهید

روش اول:امکان این که وسایل الکترونیکی در حالت خاموش هنگ کنند وجود دارد و ممکن است برای گوشی، تبلت، لپ تاپ و یا سایر دستگاه های الکترونیکی انجام شود. در این شرایط دکمه POWER دستگاه به هیچ وجه کار نخواهد کرد و دستگاه اصطلاحا قفل کرده است. در گذشته بهترین روش برای حل این مشکل خارج کردن باتری، صبر کردن چند ثانیه، قرار دادن دوباره باتری در دستگاه و زدن دکمه قدرت دستگاه بوده است. این کار تمام برق را از دستگاه خارج می کند و به آن اصطلاحا “سیکل قدرت” می گویند. اگر باتری دستگاه شما قابل جدا کردن است این روش را امتحان کنید ممکن است که جواب بدهد.معمولا باتری دستگاه های امروزی (مخصوصا تبلت ها) قابل جدا کردن نیست. خوشبختانه هنوز راهی برای انجام “سیکل قدرت” وجود دارد. فقط لازم است که دکمه قدرت دستگاه را به مدت چند ثانیه نگه دارید. معمولا ۱۰ ثانیه برای اکثر دستگاه ها کافی است اما برای بعضی از وسایل لازم است که آن را به مدت بیشتری (حدود ۳۰ ثانیه) نگه دارید. آموزش تعمیر تبلت
قبل از ارسال تبلت خاموش به تعمیرگاه
روش دوم:اگر تبلت شما روشن نمی شود و نیز با نگه داشتن دکمه قدرت آن اتفاقی نمی افتد ممکن است که فقط شارژ نداشته باشد. دستگاه را به شارژر متصل کنید و مدتی بگذارید تا شارژ شود سپس سعی کنید که آن را روشن کنید.اگر باتری دستگاه شما کاملا خالی شده باشد لازم است که ابتدا مدتی در شارژ بماند (حدودا ۱۰ دقیقه) تا بتواند روشن شود. اگر دستگاه با فشار دادن دکمه قدرت روشن نشد در حالیکه هنوز به شارژ است دکمه قدرت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.
روش سوم : اگر تبلت شما روشن می شود ولی در هنگام بالا آمدن دچار مشکل می شود (مانند قفل کردن، ارور دادن و یا بلافاصله خاموش شدن) احتمال آن وجود دارد که نرم افزار دستگاه شما دچار اخلال شده است.راه مخفی ای برای بازگرداندن دستگاه به حالت اول و از بین بردن اخلال در اندروید وجود دارد. فقط دقت کنید که این راه تمام داده های دستگاه شما پاک می کند و آن را به حالت اولیه باز می گرداند. زمانی از این روش استفاده کنید که دستگاه شما به علت قفل کردن و ارور دادن مداوم قابل استفاده نیست زیرا داده هایی را که آنلاین سینک نکرده باشید همه از بین خواهند رفت.ابتدا باید به حالت ریکاوری دستگاه وارد شویم. دستگاه را کاملا خاموش کنید، سپس با استفاده از یکی از ترکیب های زیر آن را مجددا روشن کنید. این ترکیب برای تبلت مختلف متفاوت است. اگر هیچ یک از گزینه های زیر برای تبلت شما کار نمی کند با جستجوی نام دستگاه و عبارت recovery mode در گوگل ترکیب خاص دستگاه خودتان را پیدا کنید.
• گرفتن همزمان کلید افزایش صدا + کاهش صدا + قدرت
• گرفتن همزمان کلید افزایش صدا + خانه + قدرت
• گرفتن همزمان کلیدهای خانه + قدرت
• گرفتن همزمان کلیدهای افزایش صدا + دوربین
حال دستگاه شما بالا می آید و در صفحه آن آدمک اندروید با پنل باز را مشاهده می کنید. با استفاده از دکمه افزایش و کاهش صدا گزینه Recovery mode را انتخاب کنید. سپس دکمه قدرت را بزنید و دستگاه شما در حالت ریکاوری بالا خواهد آمد.
در حالیکه دکمه قدرت را نگه داشته اید، دکمه افزایش صدا را بزنید. سپس با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش صدا کزینه ی Wipe data/factory reset را انتخاب کنید و با زدن دکمه قدرت تایید کنید. گزینه ی Yes را انتخاب کنید و دکمه قدرت را بزنید.
دستگاه شما به حالت اولیه اش بازگردانده خواهد شد و مشکلات نرم افزاری آن از بین خواهد رفت.ودر آخر ممکن است تبلت شما خراب شده باشد و یا عمر باتری آن تمام شده باشد. که باید به تعمیرگاه مراجعه شود. 

منبع: پیشتاز الکترونیک