اموزش ورود به کنترل پنل ویندوز XP

آموزش تعمیرات کامپیوتر - در زمان کار با کامپیوتر بسیار پیش می آید که لازم باشد وارد کنترل پنل ویندوز شوید تا بتوانید تنظیماتی را انجام دهید، درایوری را نصب کنید، نرم افزاری را از نصب خارج کنید و ….

در این پست آموزشی مبتدی و ساده را برای آن دسته از دوستانی آماده کرده ایم که نمیدانند چگونه میتوان وارد کنترل پنل شد، این آموزش ابتدایی است و شما بعد از ورود به کنترل پنل ویندوز باید بسته به کاری که میخواهید انجام دهید به یکی از گزینه های متعدد پنجره کنترل پنل بروید که عملکرد گزینه های مختلف را در پست های آتی خواهیم آورد.

– برای شروع روی دکمه استارت کلیک کنید تا منوی آن برایتان باز شود
– پس از باز شدن منوی استارت روی کنترل پنل کلیک کنید تا باز شود

ممکن است شکل استارت در ویندوز شما به شکل منو کلاسیک باشد مانند شکل زیر
– شما وارد کنترل پنل شده اید و شکل زیر شکل دسته بندی شده کنترل پنل را نشان میدهد اما ممکن است شما بخواهید منوی کلاسیک کنرل پنل را ببینید و گزینه مورد نظرتان را راحت تر پیدا کنید که در این صورت روی switch to classic view کلیک کنید تا منوی کلاسیک نمایش داده شود.
– پنجره کلاسیک کنترل پنل به شکل زیر است، در این شکل گزینه مورد نظرتان را راحت تر پیدا میکنید، در شکل زیر گزینه network connection مشخص شده است که برای انجام تنظیمات مربوط به اینترنت و شبکه مورد استفاده قرار میگیرد. هر کدام از گزینه های کنترل پنل یکی از تنظیمات ویندوز را انجام میدهند که سعی میکنیم در آینده هر گزینه را به طور جداگانه بشکافیم …
– گزینه های موجود در پنجره کنترل پنل معمولا در سیستم های مختلف یکسان است، اما بسته به برنامه هایی که روی سیستم شما نصب شده است ممکن است یک یا دو گزینه را نداشته باشید و یا گزینه هایی داشته باشید که در شکل بالا نیست، اما گزینه های اصلی که مربوط به تنظیمات خود ویندوز XP هستند در همه سیستم ها به یک شکل وجود دارد.

– در صورتی که شما بر روی ویندوز ایکس پی از تم های مختلف استفاده کرده باشید ممکن است شکل ظاهری تمام قسمت های ویندوز متفاوت باشد ولی در کل گزینه ها به همین صورت وجود خواهند داشت.
منبع: اموزش کامپیوتر