ارتباط دو کامپیوتر از طریق کابل سریال یا موازی

آموزش تعميرات کامپيوتر - اين کابل مي تواند بنا به نوع خود (پورت سريال يا موازي)، به درگاه ( پورت ) سريال کامپيوتر ( Com1 يا Com2 ) وصل شود و يا به درگاه موازي ( LPT )، که به دليل سرعت بيشتر، درگاه موازي پيشنهاد مي شود.
توجه داشته باشيد که در اين نوع ارتباط، يک کامپيوتر به عنوان ميزبان Host و ديگري بعنوان مهمان Guest انتخاب مي شود و سرعت تبادل اطلاعات به مراتب از روش قبل بالاتر است. براي تعريف کامپيوتر به عنوان ميزبان Host مراحل زير را دنبال کنيد:

1) به قسمت Network Connections برويد ( به کنترل پانل و از آنجا Network Connections )
2) بر روي Create a new connection که در پانل سمت چپ واقع شده است، کليک کنيد. پنجره اولي که باز مي شود براي خوش آمد گويي و معرفي است، کليد Next را بفشاريد.
3) در پنجره بعدي گزينه ي آخر يعني Set up an advanced connection را انتخاب کنيد و Next را بفشاريد.
4) در اين پنجره گزينه راديويي Connect directly to another computer را انتخاب و مجددا Next را بفشاريد و در پنجره جديد گزينه Host را انتخاب کنيد.

5) در پنجره بعد درگاه ارنباطي مورد نظر را انتخاب کنيد. سريال Com يا موازي LPT
6) در اين مرحله بايد کاربرها را مشخص کنيد، با اين تفاوت که در اين روش Callback ديگر معنا ندارد. پس از انتخاب کاربر بر روي Next کليک و در پنجره به نمايش در آمده که خاتمه کار است بر روي Finish کليک کنيد. حال ما يک سيستم داريم که به عنوان ميزبان Host معرفي شده است.
منبع: ميکرو رايانه 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ