ارتباط دو کامپیوتر از طریق کابل سریال یا موازی

آموزش تعمیرات کامپیوتر - این کابل می تواند بنا به نوع خود (پورت سریال یا موازی)، به درگاه ( پورت ) سریال کامپیوتر ( Com1 یا Com2 ) وصل شود و یا به درگاه موازی ( LPT )، که به دلیل سرعت بیشتر، درگاه موازی پیشنهاد می شود.
توجه داشته باشید که در این نوع ارتباط، یک کامپیوتر به عنوان میزبان Host و دیگری بعنوان مهمان Guest انتخاب می شود و سرعت تبادل اطلاعات به مراتب از روش قبل بالاتر است. برای تعریف کامپیوتر به عنوان میزبان Host مراحل زیر را دنبال کنید:

1) به قسمت Network Connections بروید ( به کنترل پانل و از آنجا Network Connections )
2) بر روی Create a new connection که در پانل سمت چپ واقع شده است، کلیک کنید. پنجره اولی که باز می شود برای خوش آمد گویی و معرفی است، کلید Next را بفشارید.
3) در پنجره بعدی گزینه ی آخر یعنی Set up an advanced connection را انتخاب کنید و Next را بفشارید.
4) در این پنجره گزینه رادیویی Connect directly to another computer را انتخاب و مجددا Next را بفشارید و در پنجره جدید گزینه Host را انتخاب کنید.

5) در پنجره بعد درگاه ارنباطی مورد نظر را انتخاب کنید. سریال Com یا موازی LPT
6) در این مرحله باید کاربرها را مشخص کنید، با این تفاوت که در این روش Callback دیگر معنا ندارد. پس از انتخاب کاربر بر روی Next کلیک و در پنجره به نمایش در آمده که خاتمه کار است بر روی Finish کلیک کنید. حال ما یک سیستم داریم که به عنوان میزبان Host معرفی شده است.
منبع: میکرو رایانه