آشنایی با UIF

آموزش تعمیرات موبایل - موبایل دارای یک برد اصلی می باشد که از دو قسمت تشکیل شده است: یکی از آنها مادر برد، و دیگری UIF است.
بر روی UIF معمولا میکروفون( کپسول دهنی)، کی پد keypad (شماره گیر)، بازر، LED (یا همان دیود نورانی)، خازن و ترانزیستورهای مربوط به LED و قسمت صوتی، و همچنین کلید پاور (Power-switch) قرار گرفته است.

اصولا UIF به عنوان واسط بین برد اصلی و LCD کار می کند و می تواند به صورت یک طلق نازک با رابط کربنی باشد. که از یک طرف به LCD وصل شده و از طرف دیگر به سوکتی که بر روی برد اصلی قرار دارد متصل شده و ارتباط را برقرار میکند.
همچنین UIF می تواند به صورت یک مدار چاپی دورو باشد که یک روی آن به LCD وصل شده و طرف دیگر آن روی کانکتور (پایه های ارتباط دهنده ) برد اصلی وصل می شود. معمولا در گوشی های نوکیا، مثلا 5110 از این نوع UIF استفاده میشود. در صورتیکه قطعه ای از UIF خراب شده باشد، میتوانیم آن قطعه را تعویض نماییم.

مثلا کپسول گوشی که رویUIF لحیم شده، به وسیله هویه نوک تیز و سیم قلع کش با قطر 1mm قابل تعویض است.ولی اگر به صورت طلقی باشد، لایه کربنی آن قطع می شود. بنابراین بهتر است تعویض گردد.
همچنین در صورتیکه LCD به صورت چسبی به UIF متصل شده باشد، اگر اتصال آن خوب برقرار نشود باید آن را اتو بزنیم. ودر صورت درست نشدن باید آن را که همراه LCD است تعویض نماییم.
منبع: سرزمین دانلود 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

فروش تجهیزات