مشکل لرزش نور مانیتور در مانیتورهای لامپی

آموزش تعمیر کامپیوتر- يکي از مشکلات عديده اي که کاربران کامپيوترهاي خانگي با آن روبرو هستند مشکل لرزش ناگهاني تصوير مانيتور است که بنا به هر دليلي اعم از نوسانات برق و ... گاه به گاه رخ ميدهد و تا حدودي آزار دهنده است. هر چند اين مشکل در مانيتورهاي LCD به دليل عدم وجود لامپ تصوير حل شده است اما هنوز هم بسياري از مانيتورهاي غير LCD استفاده مي کنند. در اینجا قصد داريم به معرفي راه هاي رفع اين مشکل در دو نوع مانيتورهاي سامسونگ و LG هر يک به شکل جدا بپردازيم.


مانيتور سامسونگ
* حتما درايور کمکي مانيتور را از روي سي دي موجود در داخل کارتون مانيتور نصب کنيد.
* از يک کابل Back to Back استفاده نماييد. اين کابل ، کابلي است که تغذيه برق مانيتور را از کيس گرفته و نوسان برق مانيتور را از بين ميبرد.
* اسپيکر ها را مانيتورتان دور تر کنيد چرا که در ساختار اسپيکرها سيم پيچ و آهنربايي به کار رفته که ميتواند گودال هاي فرکانسي عميقي در کنارهاي تصوير مانيتورتان ايجاد کند که از بين بردن اين گودال هاي مغناطيسي اصلأ ساده نيست.
* پيشنهاد ميشود فرکانس صفحه را بر روي 85 هرتز تنظيم نماييد. بدين منظور بر روي قسمت خالي از محيط دسکتاپ راست کليک کرده و Properties را برگزنيد. سپس به تب Settings رفته و روي دکمه Advanced کليک کنيد. در پنجره جديد به تب Monitor برويد. اکنون در قسمت Screen refresh rate مقدار Hertz 85 را انتخاب کنيد. اکنون تمام پنجره ها را OK کرده و خارج شويد.

مانيتور LG
انجام اين عمل در مانيتورهاي LG بسیار ساده تر است. چرا که شما کافی است یک ابزار کمکی را دریافت و اجرا کنید.
بدین منظور ابزار کمکی "بهنما" را مخصوص مانیتورهای LG ساخته شده است و به همراه مونیتور فروحته می شود را اجرا نمایید. پس از اجرای برنامه کافی است روی دکمه "بهینه سازی" کلیک کنید تا عملیات بهینه سازی به شکل اتوماتیک آغاز گردد.

با استفاده از روشهای فوق در هر دو نوع مانیتور میتوانید علاوه بر جلوگیری از آسیب های تصویری به مانیتور کیفیت تصویر را نیز بهبود ببخشید
منبع: میکرو رایانه