بازگردانی سرعت بالای گوشی موبایل

همه چيز بسيار طبيعي رخ مي‏دهد؛ گوشي تلفن‏ همراه پس از خريد بسيار خوب کار مي‏کند، سرعت گوشي بالاست و همه چيز بر وفق مراد است. اما پس از مدتي حس مي‏کنيد اين گوشي آن گوشي قديم نيست؛ سرعت کار با گوشي افت کرده و برنامه ها با سرعت پاييني باز مي‏شوند. تصميم مي‏گيريد که گوشي را فرمت کنيد. اما باز هم مشکل حل نمي‏شود! پس علت را بايد در چه چيز جستجو کرد؟
در اين ترفند قصد داريم به نکته‏اي اشاره کنيم که قطعأ تاکنون به آن فکر نکرده بوديد. آري، همه چيز زير سر کارت حافظه مرموز است!
اگر از گوشي استفاده مي‏کنيد يک کارت حافظه (Memory Card) خارجي دارد، يکي از دلايل کند شدن سرعت گوشي مي‏تواند مربوط به آن باشد.
همانطور که شما هاردديسک کامپيوتر خود را هر از چند گاهي Defragment مي‏کنيد و به اصطلاح آن را سروسامان مي‏دهيد بايستي از کارت حافظه گوشي خود نيز مراقبت کنيد و هر از چندگاهي آن را دفرگ کنيد.
جهت انجام عمل Defragment بر روي کارت حافظه در محيط ويندوز، شما ابتدا بايستي يک دستگاه رم‏ ريدر Ram Reader يا کارت‏خوان تهيه کنيد. توسط رم ريدر شما مي‏توانيد به سادگي کارت حافظه گوشي را در آن قرار دهيد تا يک درايو جديد در کامپيوتر جهت مديريت فايل‏ها ايجاد شود. اگر کارت حافظه خارجي داريد ولي رم ريدر نداريد پيشنهاد مي‏شود حتماً يکي تهيه کنيد تا انتقال فايلها به گوشي به سهولت انجام گيرد. قيمت آن نيز ارزان است.
پس از قرار دادن کارت حافظه در رم ريدر و نمايش درايو مربوطه در My Computer، بر روي درايو ايجاد شده با نام Removable Disk، راست کليک کنيد و Properties را برگزينيد.
سپس به تب Tools برويد.
اکنون بر روي دکمه Defragment Now کليک کنيد.
در پنجره باز شده با عنوان Disk Defragmenter بر روي دکمه Defragment کليک کنيد تا عمليات دفرگ آغاز شود.
بسته به حجم کارت حافظه و محتويات آن مدت زماني طول مي‏کشد تا عليات پايان پذيرد.
پس از پايان کار شما مي‏توانيد با فشردن View Report گزارشي از نحوه کار را مشاهده کنيد.
در پايان کارت حافظه را از رم ريدر جدا کنيد و در گوشي قرار دهيد.
تفاوت سرعت محسوس است.
از اين پس هر از چندگاهي که احساس کرديد سرعت گوشي پايين آمده حتماً يکبار کارت حافظه آن را دفرگ کنيد. مطلب بالا نکته اي براي آموزش تعميرات موبايل ارائه مي کند.