مشکلات رایج در قطعی اینترنت

آموزش تعمیرات کامپیوتر -یکی از مشکلاتی که در استفاده از اینترنت و به خصوص اینترنت adsl پر تکرار هست قطعی اینترنت سیستم هست در حالی که مودم adsl بدون هیچ مشکلی آنلاین هست و حتی وقتی یک سایت اینترنتی رو ping میکنیم بدون مشکل reply میگیریم، پس چه مشکلی باعث میشه که مرورگر اینترنت هیچ سایتی رو باز نکنه؟
در ادامه مشکلات متداول این موقعیت و راه حل های مربوط به هر کدوم را به طور ساده بیان کردیم:

– خرابی مروگر اینترنت
این مشکل رایج تر از بقیه موارد است، خرابی و یا به هم ریختن مرورگر اینترنت بیشتر به خاطر استفاده از نرم افزار های فیلتر شکن و یا ویروسی شدن سیستم پیش می آید که در اکثر مواقع ریست کردن مرورگر میتواند باعث رفع مشکل گردد، کافیست طبق این آموزش نرم افزار مرورگر خود را ریست کنید

– فایروال ویندوز یا آنتی ویروس ها
به طور کل اگر آنتی ویروس روی سیستم شما نصب شده است بهتر است فایروال ویندوز را خاموش کنید ( آموزش خاموش کردن فایروال ویندوز ) ، اگر با خاموش کردن firewall ویندوز مشکل حل نشد بهتر است مطمئن شوید که فایروال آنتی ویروس ارتباط اینترنت را مختل نکرده است.

– اشکال در تنظیمات لوکال
حتی در زمانی که ping اینترنت را داریم، ممکن است تنظیمات لوکال دسترسی به وب در مرورگر را مختل کنند، اما در این مورد نمیشود تنظیمات ثابتی را به کار برد، بسته به آیتم های بی شماری که در ویندوز میتواند باشد گاهی لازم است به لوکال سیستم خود دی ان اس بدهید و گاهی باید دی ان اس ها را بردارید و یا زیاد پیش می آید که آی پی های لوکال را برمیدارید و مشکل مرورگر به کلی بر طرف میشود. پس این مطالب را ببینید. آموزش ست کردن دی ان اس و آموزش آی پی دادن به لوکال


– اختلالات ناشی از نرم افزارها
ممکن است روی سیستم شما نرم افزار هایی برای مانیتورینگ ارتباط اینترنت یا شبکه و یا مثلا افزایش دهنده سرعت اینترنت نصب شده باشد و برای ارتباط اینترنت شما ایجاد مشکل کرده باشد، بهتر است نرم افزار های نصب شده روی کامپیوتر را بشناسید و بدانید هر کدام چه کارهایی انجام میدهند؟ ( در این صورت با بستن نرم افزارها اینترنت وصل میشود )

– درست کار نکردن و خرابی ویندوز
ممکن است سیستم شما ویروسی شده باشد و یا به دلایل مختلف ویندوز شما خراب شده باشد، برای تست این موضوع بهتر است اتصال به اینترنت را در حالت safe mod هم امتحان کنید. ( آموزش ورود به حالت safe mode در ویندوز ) 

منبع: اموزش کامپیوتر