مدیاتک تراشه های سری MT2523 را با تمرکز روی ساعت های هوشمند معرفی می کند

کمپاني هاي کوچک و بزرگ يک بار ديگر در CES 2016 لاس وگاس گرد آمده اند تا آخرين تکنولوژي هاي خود را معرفي کنند. بازار ساعت هاي هوشمند و ابزارهاي پوشيدني چند وقتي است داغ شده و مدياتک با اشراف نسبت به اين موضوع قصد دارد در جريان CES 2016 از تراشه هاي MT2523 با محوريت ساعت هاي هوشمند رونمايي کند. همراه زوميت باشيد. آموزش تعميرات لپ تاپ
بنا به گزارش آکاايران : مدياتک از جمله کمپاني هاي فعال در زمينه ي توليد تراشه هاي موبايل است و تلاش کرده با ارائه ي پردازنده هاي جذاب و خوش قيمت در مقابل رقباي سرسختي چون کوالکام ايستادگي کند. تعداد محصولاتي که از تراشه هاي توليد شده توسط مدياتک بهره مي برند روز به روز در حال افزايش است. اما اين بار مدياتک بازار ابزارهاي پوشيدني به ويژه ساعت هاي هوشمند را هدف قرار داده است.
تراشه ي سري MT2523 به پردازنده ي Cortex M4 آرم مجهز شده و از بلوتوث دو بانده، GPS و نمايشگرهاي با رزولوشن بالا پشتيباني مي کند و به گفته ي مدياتک نسبت به تمامي رقبا تا ?? درصد کوچکتر است. تراشه ي MT2523 به صورت (SiP (System in Package يا سيستم در يک پکيج عرضه مي شود و کمک مي کند دستگاه هاي موجود در بازار با يک بار شارژ، يک هفته به طور مداوم کار کنند.
مدياتک نسبت به پشتيباني از نمايشگرها حساسيت داشته و تراشه ي جديد اين کمپاني از هر دو رابط سريال و MIPI-DSI در کنار سيستم true color براي نمايش دو بعدي و تک بيتي رنگ ها پشتيباني مي کند تا فضاي کمتري از حافظه ي رم اشغال شده و ميزان مصرف انرژي کاهش يابد. با توجه به کوچکتر بودن تراشه ي MT2523 مدياتک نسبت به رقبا، دستگاه هايي که به اين پردازنده مجهز مي شوند در مقابل مدل هاي فعلي کوچکتر و باريک تر خواهند بود.
به نظر مي رسد مدياتک در مسير درستي گام بر مي دارد؛ ولي در تراشه ي MT2523، هدف سازنده برقراري تعادل ميان خوانايي و مصرف انرژي بوده است. اما پردازنده ي Cortex M4 آرم محدوديت هايي را براي تراشه ي MT2523 به وجود مي آورد. از طرف ديگر محصولاتي چون ساعت هوشمند هواوي واچ يا واچ اِربِين ال جي که از پردازنده ي اسنپدراگون ??? با هسته ي پردازشي قوي تر Cortex A7 بهره مي برند، به مراتب عملکرد بهتري خواهند داشت.
به هر حال تراشه ي MT2523 با تمرکز روي ابزارهاي پوشيدني به ويژه ساعت هاي هوشمند و گجت هاي سلامتي مجهز به نمايشگر معرفي خواهد شد و نيمه ي دوم سال جاري ميلادي مي توانيم شاهد عملکرد اين پردازنده روي دستگاه هاي جديد باشيم. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ