خاموش کردن فایروال در ویندوز xp

آموزش تعمیرات کامپیوتر -در این پست آموزش تصویری خاموش کردن فایروال در ویندوز ایکس پی ( xp ) را برایتان آماده کرده ایم. روشن بودن این دیواره امنیتی نه چندان قدرتمند علاوه بر مشکلاتی که میتواند در بحث شبکه های کامپیوتری به وجود آورد میتواند بر اتصال اینترنت سیستم و حتی بعضا کاهش سرعت اینترنت تاثیر گذار باشد و از طرفی در صورتی که روی کامپیوتر شما آنتی ویروس وجود داشته باشد ( که البته ضروری است وجود داشته باشد ) روشن بودن FireWall ویندوز دیگر معنی ندارد. با این تفاسیر در ادامه مطلب با ما باشید تا فایر وال پیش فرض ویندوز ایکس پی را غیر فعال نماییم.


خاموش کردن فایروال :
فایروال ویندوز
برای خاموش کردن فایروال ابتدا وارد کنترل پنل شوید؛ ( آموزش وارد شدن به کنترل پنل ) و روی گزینه Windows Firewall راست کلیک کرده و روی گزینه open کلیک کنید، ( میتوانید روی این گزینه دابل کلیک کنید )
در مرحله بعد پنجره تنظیمات فایروال را خواهید دید، off – not recommended را بگذارید برای این کار کافیست داخل دایره ای که در کنار متن مشخص شده کلیک کنید.

کار تمام است، حالا با کلیک کردن روی گزینه ok این پنجره بسته میشود و شما فایروال ویندوز را خاموش کرده اید، برای روشن کردن دوباره دیواره آتش کافیست تیک کنار گزینه on – recommended را فعال کنید.
منبع: اموزش کامپیوتر