آموزش نصب زبان فارسی در ویندوز ۷

آموزش تعمیرات کامپیوتر -یکی از الزامی ترین موارد در کامپیوتر قابلیت تایپ به زبان فارسی است، به طوری که از تایپ کردن مقالات و نامه های اداری در برنامه Word گرفته تا جستجوی های ساده در محیط اینترنت تایپ به زبان فارسی کاملا ضروری به نظر میرسد. برای افزودن زبان فارسی به ویندوزهای XP باید این کار در زمان نصب ویندوز و با نصب زبان های راست به چپ انجام میشد اما از ویندوز ویستا به بعد دیگر برای افزودن زبان نیازی به سی دی ویندوز ندارید و از طریق تنظیماتی که به صورت پیش فرض در ویندوز seven قرار داده شده است میتوانید اقدام به افزودن زبان های مختلف از جمله زبان فارسی به کیبورد کنید.
در این پست از آموزش کامپیوتر و بنا به سوال های مکرر کاربران عزیز آموزش نصب زبان فارسی در ویندوز ۷ را آماده کرده ایم که امیدواریم مورد توجه و پسند کاربرانمان قرار گیرد. آموزش به صورت تصویری و کاملا ساده آماده شده است ولی در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتری دارید کافیست در بخش نظرات همین پست مطرح نمایید، سعی میکنیم در حد توان پاسخگوی شما باشیم.
به مانند اکثر تنظیمات و عملیات ویندوز ابتدا وارد کنترل پنل شوید ( آموزش ورود به کنترل پنل ) و سپس روی Clock,Language, and Region کلیک نمایید.

در صفحه بعدی مجددا روی Region and Language کلیک نمایید تا پنجره تنظیمات کیبورد برایتان باز شود، در این پنجره روی زبانه Keyboard and Languages کلیک کنید و سپس روی Change Keyboards کلیک کنید تا پنجره بعدی نمایان گردد.
در پنجره باز شده همانطور که در شکل بعدی میبینید لیست زبان های موجود روی سیستم مشاهده میشود که احتمالا تنها زبان EN را در آن خواهید دید، برای اضافه کردن زبان دیگر روی دکمه Add کلیک کنید، با اسکرول پنجره باز شده به پایین زبان Persian را در بین زبان های موجود ببینید، روی منوی باز شونده کنار آن کلیک نمایید و تیک مربوط به آن را بگذارید، حالا با کلیک کردن روی OK ، زبان پارسی به لیست موجود در سمت چپ افزوده می شود، کار تمام است با کلیک روی OK و بستن پنجره های موجود کار را تمام کنید.

مطابق شکل زیر گزینه زبان های موجود روی سیستم به نوار وضعیت ویندوز اضافه شده است، با کلیک کردن روی آن و انتخاب زبان پارسی میتوانید با این زبان شیرین تایپ نمایید. البته برای تغییر زبان در ویندوز میتوانید از فشردن همزمان کلید هایShift + Alt استفاده نمایید.

منبع: اموزش کامپیوتر