راهی دیگر برای جستجو در وب با استفاده از مرورگر اپرا

مرورگر Opera را مي‏توان يکي از محبوب‏ترين مرورگرهاي حاضر دنياي وب دانست . يکي از امکانات کاربردي اين مرورگر، وجود چندين راه براي انحام يک کار خاص است. به عنوان مثال براي جستجوي يک عبارت در يک موتور جستجو نظير گوگل، شما مي‏توانيد به صفحه اصلي موتور جستجو برويد و يا اينکه از نوار جستجو در سمت راست بالاي صفحه مرورگر استفاده کنيد. اما در اين ترفند قصد داريم به معرفي يک راه ديگر براي جستجوي عبارات در موتورهاي جستجوي مختلف در مرورگر اپرا بپردازيم. راهي که به وسيله آن مي‏توانيد به سريع‏ترين شکل ممکن يک عبارت خاص را در هر موتور جستجويي که بخواهيد جستجو کنيد. آموزش تعمير کامپيوتر

بدين منظور:
فرض مي‏کنيم قصد داريم عبارت tarfandestan را در موتور جستجوي گوگل، جستجو کنيم. براي اين کار کافي است در نوار آدرس مرورگر (محلي که آدرس هاي اينترنتي را وارد مي‏کنيم) عبارت زير را وارد کنيم و Enter بزنيم:
g tarfandestan
در اين عبارت حرف g، حرف اول google بود و کليدواژه اين موتور جستجو محسوب ميشود. همچنين پس از g بايستي يک فاصله تايپ کرده و سپس عبارتي که قصد جستجوي آن را داريم را وارد کنيم.
با اين الگو مي‏توان براي جستجوي عبارات در ياهو، از حرف Y و همچنين براي جستجو در ويکي‏پديا از عبارت w استفاده کرد. همين طور با استفاده از حرف‏هاي a ،z ،b و e مي‏توان به ترتيب در سايت‏هاي Ask ،Amazon ،BitTorrent و Ebay جستجو نمود. (ترفندستان)
براي تغيير تنظيمات مربوط به موتورهاي جستجو و همچنين تغيير کليدواژه‏ها، از منوي Tools به Preferences و سپس تب Search برويد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ