در کامپیوتر چیزی را به طور ناخواسته حذف کنیم

در برخي مواقع از زندگي کامپيوتري ، شما داده ها را از دست مي دهيد . اين اتفاق هم مي تواند به واسطه ايجاد اشکال در سيستم و هم مي تواند اثر حذف ناخواسته و اتفاقي داده ها و فايل ها باشد ، در حالي که غم از دست دادن يک عکس زيبا يا داده هاي باارزش ديگر غمي سنگين است اما اين مژده را به شما مي دهيم که اگر به سرعت عمل کنيد شانس بازيابي داده هاي از دست رفته وجود دارد .
براي اين مقاله فرض ما بر اين است که شما به طور اتفاقي ، يک فايل ، يک پوشه يا هر چيزي ديگري را حذف کرده ايد و نسخه پشتيباني نيز از فايل حذف شده در دست نداريد . از دست رفتن داده ها که موجب بروز اشکالات نرم افزاري يا سخت افزاري و يا ايجاد اشکال در سيستم عامل ويندوز مي شود اغلب به راه حل هاي پيچيده تر و زمان بر نياز دارد . نصب مجدد ويندوز ، استفاده از يوتيليتي هاي Windows Repair يا Recovery Console ، تعويض يک ديسک سخت و غيره روش هايي هستند که در مقايسه با مطالبي که ما در اين مقاله قصد بيان آن ها را داريم دشوارتر هستند . اين مقاله به شما کمک مي کند تا در صورتي که اتفاقي براي فايل ها يا داده هاي تان افتاد ، متوجه باشيد که با چه چيزهايي سرو کار خواهيد داشت . آموزش تعميرات کامپيوتر

فايل هاي حذف شده کجا مي روند

بسياري از کاربران فکر مي کنند وقتي يک عکس ، يک فايل موسيقي يا ساير فايل ها حذف شوند ، به طور کامل از بين مي روند ، اما اين درست نيست . حذف يک فايل اساساً فقط bookmark ي را که ويندوز از آن براي بازيابي فايل استفاده مي نمايد پاک مي کند . چيزي که حذف يک فايل به ويندوز مي گويد اين است که شما ديگر نمي خواهيد فضاي ديسک سخت را به ذخيره آن فايل اختصاص دهيد . بدين ترتيب ، فايل بر روي درايو شما باقي مي ماند تا زماني که ويندوز داده هاي جديدي را بر روي آن بنويسيد . تا آن زمان ، شانس بازيابي داده هايي که به ور اتفاقي يا ناخواسته حذف شده اند وجود دارد .
بهترين کاري که شما مي توانيد انجام دهيد ، اين است که هيچ کاري نکنيد ، زيرا داده هاي جديدي که بر روي ديسک سخت خود ذخيره مي کنيد مي توانند بر روي فايلي که قصد بازيابي آن را داريد نوشته شوند . از سوي ديگر ، اجراي Disk Defragmenter مي تواند فايل حذف شده شما را از بين ببرد . اگر شما يوتيليتي Disk Defragmenter را به گونه اي زمان بندي کرده باشيد که بطور اتوماتيک اجرا شود ، تا زماني که داده هاي از دست رفته را بازيابي نکرده ايد آن را غيرفعال کنيد (بر روي Tools , Scheduled Tasks Start , Programs , Accessories , System کليک کنيد) . در نهايت ، بازگرداندن فايل از دست رفته ممکن است به معناي استفاده از يک برنامه Undelete باشد . در بدترين حالت ، يک سرويس بازيابي داده ها مي تواند داده ها را حتي از يک ديسک سخت مرده بازيابي کند اما نوعاً انجام اين کار هزينه نسبتاً بالايي در بردارد .

فايل هاي خود را جستجو کنيد

اغلب اوقات ، جستجو براي يافتن يک فايل مي تواند به شما بگويد که آيا آن فايل واقعاً حذف شده يا به طور اتفاقي در مکان ديگري ذخيره شده است . ابتدا ، در سمت چپ منوي Start ويندوز ، ليست فايل ها و برنامه هايي را که اخيراً از آن ها استفاده شده و ويندوز آن ها را در اين مکان حفظ مي کند را چک کنيد . برنامه هاي ويندوز نظير Excel , Word ، همچنين ليستي از فايل هايي را که اخيراً باز شده اند را درمنوي File اين برنامه ها نگهداري مي کنند . به عنوان مثال ، کليک بر روي منوي File در برنامه Word ، اسنادي را که اخيراً در اين برنامه باز شده اند به همراه مکان ذخيره شدن آن ها نشان ميدهد .

يک گزينه ديگر ، استفاده از ابزار Search ويندوز است . (بر روي Star , Search کليک کنيد) . در جعبه محاوره اي Search Results تحت Search Campanion pane ، گزينه هايي براي جستجوي تصاوير (Pictures) ، موسيقي (Music) ، يا Documents , Video (شامل Word Processing , Spreadsheet و غيره) Computers And People , Folders All Files And وجود دارد . بر روي And Folders All Files کليک کنيد و متن مناسب را در File Name All Or Part Of The (تمام يا بخشي از نام فايل ) ، The File A Word Or Phrase In (يک کلمه يا عبارت در فايل ) وارد کنيد . سپس ، ازمنوي پائين افتادني Look – in بر روي My Computer کليک کنيد و سپس بر روي Search کليک کنيد . اگر جستجو ، چيزي را که به دنبال آن هستيد پيدا نکرد ، سعي کنيد از يک کاراکتر جانشين (*) و پسوند سند مورد نظر ، مثل *.doc يا *.xls استفاده کنيد . گزينه Search همچنين داراي امکانات پيشرفته اي مثل Search Hiden Files And Folders (جستجوي پوشه ها و فايل هاي پنهان) و جستجو براساس سايز فايل ، تاريخ آخرين تغيير و ساير زمينه ها مي باشد 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ