چرا ویروس کامپیوترم حذف نمی شود؟

آموزش تعمير کامپيوتر - عده اي مي پندارند که آنتي ويروس يعني از بين برنده ويروس. بله ، درست است اما تا وقتي که ويروس روي ويندوز ننشسته باشد. به Drive که در آن ويندوز نصب کرده ايد برويد و وارد پوشه WINDOWS شويد. در آنجا پوشه اي است به اسم system32 که تمام موتور ويندوز شما آنجاست. قوي ترين ويروس کش جهان را داشته باشيد اگر ويروس به اين پوشه نفوذ کند هيچ کاري نخواهد توانست که انجام دهد. پس بهتر است از آنتي ويروس به عنوان يک پيش گيرنده استفاده کنيد نه يک ويروس کش.

بهترين کار اين است که به محض اينکه ويندوز خود را عوض کرديد ، پيش از نصب هر گونه نرم افزاري ابتدا آنتي ويروس را نصب و سپس از طريق اينترنت به روز رساني کنيد. اکنون مطمئن باشيد اگر ويروسي در کامپيوتر شما در Drive غير از Drive ويندوز وجود داشته باشد نابود خواهد شد.

البته بسيار پيش آمده است که با چنين شرايطي باز حضور ويروس در سيستم مشهود است. توجه داشته باشيد ويروس ها مدتي طول مي کشد که از يک کشور به کشور ديگري انتقال يابد. زيرا کم پيش مي آيد که از کسي خارج از ايران فايلي دريافت کنيم يا برعکس. مگر آنکه از سايتي نرم افزاري دانلود کنيم. بنابراين وقتي يک ويروس ايراني به اسم Mahsa ايجاد مي شود که کارش ساختن New Folder هاي خالي به تعداد هر کليک شما است مدتي طول مي کشد که کمپاني هاي سازنده آنتي ويروس ، آن را پيدا کنند و نحوه کارکرد آن را شناسايي و نهايتاً ضد آن را بسازند و از طريق Update به جهان معرفي کنند. توصيه مي شود در چنين شرايطي به سايت سازنده نرم افزار آنتي ويروس رفته و در بخش Forum يا Contact و يا Support ويروس جديد را به آن ها معرفي کنيد . کمپاني Symantec که سازنده يکي از قوي ترين نرم افزارهاي امنيتي است (Norton Antivirus) با سرعت زياد پاسخگوي شما خواهد بود و تنها کافيست يک آنتي ويروس ، ضد يک ويروس را بسازد. از فرداي آن روز ساير رقبا دست به کار مي شوند و ظرف مدت چند روز آنتي ويروس محبوب شما نيز ويروس مزاحم را شناسايي و حذف خواهد کرد.
منبع: ميکرو رايانه 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ