هارد اکسترنال

مهمترین مسئله ای که قبل از هر فرایند فروشی مطرح می باشد، احساس نیازی است که مصرف کنندگان (به عنوان مهمترین رکن) قبل از فرایند فروش پیدا کرده و بواسطه آن به سراغ فروش می روند.
مسلما برای اینکه بتوانیم فروش خوبی در هر نوع کالایی داشته باشیم ابتدا باید مصرف کنندگان را از مزایای استفاده از کالای مذکور آگاه ساخته و سپس به ایشان اجازه دهیم تا خود آگاه به سمت کالا گرایش پیدا کنند.
در این مقاله کالای خود ساخته (Retail) ای به نام External Hard Drive یا هارد اکسترنال مورد بررسی
قرار گرفته و کاربرد های مختلف آن بطور مختصر اشاره شده است.

هارد اکسترنال چیست؟
همانطوریکه می دانید هارد های اکسترنال، فضاهایی قابل حمل هستند که برای نگهداری داده ها مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت جابه جایی این هاردها از مهمترین مزایای آنها به شمار می رود.
چرا هارد اکسترنال بخریم؟قیمت مناسب: یکی از معمول ترین عللی که کاربران هارد های اکسترنال را برای افزايش فضاي ذخيره سازي به جای هارد های اینترنال انتخاب می کنند، قیمت مناسب هاردهای اکسترنال در مقایسه با نوع اینترنال آنها می باشد و مصرف کنندگان با اندکی تامل به این نتیجه می رسند که خرید هارد اکسترنال هم به صرفه تر است و هم با خرید آنها از مزایای دیگری نیز بر خوردار خواهند شد.
بک آپ گیری : عده دیگر از کاربران رایانه صرفا" جهت اختصاص فضايي مجزا برای بك آپ گيري و قرار دادن اطلاعات مهم در مکانی امن و اعمال امنیت بر روی داده هایشان تصمیم به خرید هارد های اکسترنال می گیرند که البته برای این نوع افراد امکان جا به جایی داده ها (که ممکن است شامل عکس، فیلم و یا فایل های ضروری باشند) نیز حائز اهمیت می باشد، زیرا با استفاده از این مزیت قادرند تا عزیزان خود را نیز از داده های خود بهره مند سازند.

استفاده در انواع شبکه ها:
داشتن فضايي كه در شبكه هاي كامپيوتري به اشتراك گذاشته مي شود از دیر باز جزو مهمترین مباحث در شبکه های خانگی یا ادرای به شمار می رفته است.
قبل از تولید هارد های اکسترنال مخصوص شبکه ، از ساختار های مختلفی همچون NAS،DAS و ... جهت تامین این نیاز استفاده می شد ، ولی امروزه با تولید هاردهای اکسترنال مخصوص شبکه هر کاربر شبکه ای قادر به تهیه و نصب و راه اندازی این نوع هاردها می باشند و دیگر نیاز به حضور متخصصین و صرف هزینه های گزاف جهت داشتن فضایی مشترک در شبکه وجود ندارد.
مزیت های هارد اکسترنال نسبت به ذخیره ساز های دیگر؟اگر بخواهیم مختصر و مفید به مزیت های این هارد ها اشاره کنیم می توانیم به مزایای زیر بسنده کنیم، هر چند که برنامه های متنوعی همراه با هر سری از این هارد های اکسترنال ارائه می شود که به خودی خود ارزشی افزوده داشته و توضیح در مورد آنها از حوصله این مقاله خارج می باشد. این مطلب نکاتی را در مورد آموزش تعمیرات هارد ارائه می دهد.